Ali Kırca ve gündeme düşen video

Geçenlerde internette dolaşırken, Ali Kırca ile ilgili haberlere rastladım. Ne kadar acı ki ülkemizde acı tatlı haberler sunan ve insanların ufkunun açılması için birbirinden güzel programlar hazırlayan Ali Kırca’nın videosunu hazırlamışlar. Ve bu video internet aleminde daldan dala geziyor.

Bu kadarı da pes dogrusu. Bir insanın bu kadar kolay harcanması olacak şey değil. İnsanların kendine göre yaşam şekilleri vardır. Ve yüzyıllardır süre gelen bir sado-mazo ya da homoseksüelik ilişkileri, bu türlü cinsel tercihleri olan insanlar için gayet doğaldır.

Bir insanın mahrem yerine gizli kamera koyup o insanı milyonlara rezil edeceksiniz… Bu olaydan müzdarip olan Ali Kırca değil, sade vatandaş bile olsa ayıptır ve aşşagılıkçadır.

Ali Kırca’nın hakkında neler neler yazıp çizmişler. Onun da bir insan olduğunu unutup, hakaretlerini sıralamışlar.

O da bir insan. En az benim ve senin gibi cinsel ihtiyaçları olamaz mı? Bir insanı bu kadar kolay harcamak insanlığa sığmaz.

Medenii bir insanın böyle bir filmi izledikten sonra kesinlikle yayınlayan insanların aleyhine tavır koyması gerekmektedir. Bir insanın başına gelebilecek en kötü şeylerden birinin de böyle bir olay olduğunu düşünüyorum.

Kimbilir daha kaç ünlünün gizli çekimleri vardır diye de düşünmüyor değilim.

Kahretsin ki bu türlü görüntüler yüzünden bir insanın imajı bir anda sarsılabiliyor. Okuduğu onca okular ya da katıldığı onca kültürel ve insani etkinlikler bir anda unutulabiliyor. Ali Kırca’yi harcamak bu kadar kolay olmamalı…

Bizim için önemli olan insanın özel hayatı değil, yaptığı icraatlarıdır.

Ben o şahsın Ali Kırca olduğuna inanmıyorum. Olsa dahi Ali Kırca gibi bir insana tavır alınmasına taraftar değilim. Bu görüntülerin masumane bir aşk anısı olarak iki kişi arasında yaşanan bir durum olarak görüyorum.

Görüntülerde de kişiyle yatağa gönüllü girmiş olan bir bayan görünüyor. Hal böyle olunca kişi ister homoseksüel, isterse sado-mazo eğilimleri olsun, bu, sonuçta razı olan iki kişi arasında karşılıklı olan bir ilişkidir. Buna kimsenin karsi cikip yuhlamsina izin verilmemelidir.

Ayrıca gelişmiş ülkelerde bu türlü ilişkiler gayet medenice karşılanıp, insanların istediği şekilde yaşamak ve cinsel yaşamlarını sürdürme hakları vardır. Bunun bir insanın kariyerini etkilemesine izin verilmez.

Unutulmamalı ki bir insanın yatak odası en mahrem olan yeridir. İnsanın orada yaşadıkları sadece iki kişi arasında kalır.

Yazan: Ali Serttürk

77 Responses to “Ali Kırca ve gündeme düşen video”

 1. Tarkan diyor ki:

  Saygıdeger Ali Serttürk, sizin yazılarınızı başka sitelerde de okudum. Sizin cesaret dolu yazılarınız ve hiçbir yanlı durumda olmadan özgürce ve başarıyla yazdığınız makaleler ve yazılar çok güzel sizin bu yazınız da çok güzel ve haklısınız.

  Duyarlı insanların çogalması dileğiyle

  Saygılarımla, iyi günler dilerim.

 2. F. Cumhur diyor ki:

  Ben yazılarına katılmıyorum. Ali Kırca evli bir insan olarak otel odasında bu yaptığı zinadır.

  Yıllarca zina haberleri yayınlayan bir kişinin böyle bir şey yapması ne kadar kötü birşeydir.

  Her insanın cinsel ihtiyacı vardır tabi ki ama evli bir adamın niye başka bir kadınla cinsel ilişkiye ihtiyacı olsun ki!!

  Gelişmiş ülkelerde bu tür şeyler gayet medenice karşılanıyor demişsin. Zina mı medeni karşılanan?
  Biz de onlar gibi mi olalım?

  Yüzyıllardır süre gelmiş değerlerimizi unutup
  evli bir adamın yaptığı zinaya hoşgörü mü gösterelim?

  Lütfen daha mantıklı düşünün. Bunu çekenler kadar Ali Kırca’nın da suçu var. İnsanın yatak odası en mahrem yeri ise otelde ne arıyor.

  Ayrıca ülkemizde bu tür olaylar giderek artıyor. Buna artık bizim dur dememiz lazım. Bu olaylar hiç te masum olaylar değildir. Aksine aşağılıktır.

  Ülkemizi Amerika gibi mi yapalım Allah aşkına!

  Bu olayı Ali Kırca gibi saygın bir şahsiyet yaptıysa, vay ülkenin haline. Bizi çok kötü günler bekliyor desek yanlış olmaz herhalde.

 3. F. Sevgi Çankaya diyor ki:

  Tek kelime ile sayın Ali Kırca’ya yapılanı kınıyorum. Ünlü olmak o kişinin özeline girmeyi gerektirmez.

  Türkiye’de yaşayan tüm insanların yaşamlarının bu kadar irdelenmesi inanın beni çok üzüyor. Ne olur kendimize gelelim. İki insanın yaşadıkları kendilerini ilgilendirir. Uğraşacak o kadar çok sorun var ki.

  Ali Serttürk’ü kutluyorum.

 4. Ahu Gündoğar diyor ki:

  Sn. Ali Şentürk, Ali Kırca ile ilgili yazmış olduğunuz haberden dolayı sizi tebrik ediyorum. Yorumlarınıza tümüyle katılıyorum.

 5. Hatice Comert diyor ki:

  Sayın Serttürk, videoyu gördüm ve yıllarca programlarını beğenerek ve ilgiyle izlediğim Ali Kırca’yı bu şekilde görmek bana çok komik geldi.

  Hiç de masumane bir aşk hikayesiymiş gibi gelmedi. Kıza vuruyor, parasını verdim istediğimi yaparım dercesine. Bir şeyler yapıyor kendince.

  Arada bir de kameraya bakıyor. Ben erkeğim havası vermeye çalışıyor heralde. Keza biz onu ciddi, dürüst, gururlu, işini bilen bir haber spikeri olarak tanıdık.

  Şimdi haber sunarken tekrar görürsem aklıma yine o video görüntüleri gelecek ve aynı ciddiyetle izleyebileceğimi hiç sanmıyorum.

  Tabiki herkesin bir aşk hayatı, cinsel hayatı olabilir. Bu videoyu görmemiş olsaydık bizi ilgilendirmezdi ama maalesef ki gördük. Sn. Ali Kırca bu milletin dilinden artık biraz zor kurtulur sanırım.

  Bu arada bunu yayınlayan ve haber yapan yayıncılar için ‘Niçin yayınladılar?’ eleştirileri yapanlar var. Sn. Ali Kırca da iyi bilir. Bir haberci görevini her zaman yapmak zorundadır. Yalnız şunu da merak etmiyor değilim Ali Kırca Beyefendi bu görüntülerden sonra cesaretini toplayıp işine geri dönebilecek mi?

  Merakla bekliyorum.

  Ne diyeyim geçmiş olsun Sn. Ali Kırca!

 6. Hüseyin Kolcu diyor ki:

  Bence de sonuçta yasak bir ilişki var ortada. Bir şekilde elimize ulaştı.

  Bence cezası olmalı. Normal bir olaymış gibi bakamayız. Bizim kültürümüze aykırı bir olay.

  Aslında şimdiki kültürümüze aykırı bir olay değil. Yıllar önceki kültürümüze aykırı bir olay.

  Nasıl olsa “Batılı”laşıyoruz. Bişi olmaz. Ülkemizde ki çoğunluk hayatta bu yaşantıya sahip artık.

 7. Polat Tekin diyor ki:

  Yazılara katılmakla beraber, katılmadığım yanları da var. Örnegin bu tip şeylerin hoşgörü ile karşılanması.

  Belki bir nebze hoşgörü ile karşılardım fakat Sayın Ali KIRCA’nın ‘Sevişme görüntüleri fantezi için çekildi’ söylemi üzerine artık hoşgörü gostermiyorum.

  Eğer fantazi yapıyorsan ve bu fantazin de gizlilik ilkeleri dahilindeyse bunu koruman gerekir. Ama korumuyor ve bu fantazinin bir şekilde internete sızmasına neden olunuyorsa o zaman hoşgörü göstermek doğru olmaz diye düşünüyorum.

  Saygılarla.

 8. M. Durdu diyor ki:

  Kesinlikle katılmıyorum. Evli bir adam. Ve bu tür şeyleri başkası yapsa, arkasından bir sürü kelime konuşan Ali Kırca, kendi yapınca bunu hiçbir şey yokmuş gibi hayatına devam etmesi pişkinlikten başka bir şey değildir.

  Evet haklısınız Ali Kırca ekranda gerçekten beyfendi, gayet ciddi görünüşlü. Hatta eşine bağlı olan bir insanmış gibi bizlere örnek oldu.

  Ama bu olaydan sonra açıkçası, kendi adıma söyliyeyim, onu değil haberlerde, hiçbir tv kanalında görmek istemiyorum. Kesinlikle büyük bir hata yapmıştır. Türk halkından çok eşine ve çocuklarına büyük bir hata yapmıştır.

  Ve hayatına çok yazık etti. İnsan kendi eliyle kendini çamura batırır mı? Batırırmış. Bunu görmüş olduk. Sanırım para fazla geldi.

 9. Ahmet Takla diyor ki:

  AYDIN İNSAN! UFUK İNSAN! DOĞRU İNSAN! HALK ADAMI! VS. Yıllardır izliyoruz onu. Doğru olduğunu zannettiğimiz insanı. İnsan ne kadar acizmiş meğer.

  Bütün bir geleceğini, vicdanını unutuğu halkını, doğruluğunu, ufkunu, aydınılığını böyle bir hayvani duyguya karşı yenik bırakabiliyormuş.

  Olabilir seks yapmış ama insan o kadar da olamaz. Bence her şey insana yaraşır şekilde olmalı. MİDEM BULANIYOR…

 10. Cem diyor ki:

  Özeline girmek dogru degil. Kimsenin hakkı da yok. Ama hiç kimsenin de eşini aldatmaya hakkı yok.

  Peki eşi de Ali Kırca’yı aldatsa açık açık. Ne der herkes acaba? Ali Kırca’nın eşini aldatması dürüst biri olmadığını gösterir. Bugün hayat arkadaşını (sonuçta hayat arkadaşımız canımızın yarısı) aldatan yarın herkesi aldatabilir. Hele bu ulusal bir kanalın “Doğru, tarafsız” diyerek başlanan haber bülteninin sunucusuysa. Hepimiz dinliyoruz ya bizleri de aldatıyorsa?

 11. Ozan diyor ki:

  Bu adamın nesini savunuyorsunuz anlamıyorum? Ünlü olması otel odalarında bu işi yapmasını mı gerektiriyor. Millete yıllarca ekranlarda atıp tutmuş o zaman sayın Ali Kırca.

  Konumunu düşünen bir insan olup, böyle iğrenç görüntülere yakalanmamalıydı. Yanlış adam, yanlış iş.

  Yazıklar olsun Siyaset Meydanı’na…

 12. Melo diyor ki:

  Sanki bunu yaptığını bilmiyorduk. Fakat yine de meydanda olması onun açısından olumsuz olabilir! Şu anlamda; artık herkezin aklına o, ATV’de haberleri sunarken video görüntülerinde en çok görünen unsur olan Ali Kırca’nın gö.ü gelecek :)

 13. Ali Candan diyor ki:

  Kesinlikle size katılmıyorum. İster Ali Kırca, isterse başka biri. Kim olursa olsun, öncelikle eşini aldatamaz.

  Ve bu şekilde sex olamaz. Bu sadece bir kişinin diğer bir kişiyi satın alması. Onu kendi istediği gibi kullanmasıdır.

  Kadın bu işten zannetmiyorum ki hoşlansın. Acaba hep bu şekilde mi yapıyordu yıllardır.

 14. Ayşe Aktaş diyor ki:

  Benim aslında tek şaşırdığım şey şu; yılların usta gazetecisi nasıl olur da bu görüntülerin basına sızacağını tahmin etmez.

  Hadi onu da geçin, biriyle nasıl bu tarz ilişkilere girebiliyor? Acaba hiç düşünmüyor mu “Yarın bu kız beni rezil eder” diye.

  Cahil cesareti diyeceğim ama karşımızdaki de Ali Kırca.

  Ne diyelim, Ali Kırca karısına ne diyceğini düşünsün. Nasıl olsa bizim memleketin belleği zayıftır. Yarın herşey unutulur.

 15. Hamit Akçay diyor ki:

  Sığ bakış açınıza pek te kimsenin katılmamış olduğu ortada. Hayatı seküler, dualist bir formda yaşayan insanların bile kendi içinde bir ahlakı vardır ve yukarıda sizin yazınızla haberdar olduğum olayda kişi bunu tahrip etmiştir.

  Kişi özeli diye yutturulmaya çalışılan doğmatik alanı beri gelip anlatın hele. Anatomi dersinde imişçesine insanı özel -genel, ruh- beden, kişisel – kamusal diye parçalarsanız geriye anatomi dersinde olduğu gibi pis kokan bir leş kalır.

  Elbette medyanın işlevsel rolü ile ilgili problemler var. Günah ve kabaatleri ifşa etmek yerine, böyle şeylere düşenlerin elinden tutup, ihyaya davet eden toplumsal ahlakımızı da tahrip eden zaten medya ve dolayısı ile bu tezgahın bir uzantısı yukarıdaki malum kişi değil miydi?

  Sizi böyle bir sakıt bakış açısından dönmeye davet ediyorum.

 16. Önce ‘Aydın Kanunları’nı aktarayım size:

  Evli bir insanın (erkek veya kadın) video çekilsin veya çekilmesin, başkasıyla seks yapması doğru değildir.

  İki insanın seks yaparken bir taraftan da videoya kaydedilmesi fantazi değildir.

  Ünlü kişiler açısından da şunu söyleyeyim:

  Tatlı tatlı yemenin, acı acı geğirmesi olurmuş. Ünlü olmanın bedeli budur. Bütün milletin senin egonu tatmin için delirmesini görmek istiyorsan, karşılığında özel hayatını feda etmen gerekir.

  Saygılarımla.

 17. Ali Serttürk diyor ki:

  Yapılan tüm olumlu ve olumsuz eleştiriler için çok teşekkür ediyorum.

  Hayatta ilke edindiğim bir şey vardır.

  İnsan eleştirdiği ve eleştrildiği sürece vardır.

  Saygılarımla.

 18. Serpil diyor ki:

  Merhaba Sayın Ali bey, yazınız o kadar güzel ki yorum nasıl yapılır bilmem.

  Ben bir bayan olarak Ali Kırca’ya destek veriyorum. Evli olsun veya olmasın sonuçta zorla yapılan bir şey değil. Söylediğiniz gibi burada utanması gereken, bu olayı internet dünyasına taşıyanlardır.

 19. Tarık diyor ki:

  Ali bey yazılarınızı Ufukturu.net, Haberanaliz.net adreslerinden de takip ediyorum.

  Genç bir yazar olmanıza rağmen çok olgun yazıyorsunuz. Sizi saygıyla selamlıyorum.

 20. Murat diyor ki:

  Ali Kırca bu olayda gerçekten toplum nezdinde saygınlığını yitirmiştir. Onun hala bir şey olmamış gibi televizyon’a çıkması düşünülemez.

  Yaptığı normal seksten de öte. Gerçekten fantezi. Videoya çekilmesi zaten yanlış. Olsa bile böyle şeyler gizli kalmalı bence.

 21. Abbas diyor ki:

  Bence de aşağılayıcı bir olaydan başka hiçbir şey diyemeyiz. Sadece zina diyorum ki, zinada Kuran-ı Kerim’de işlenen en büyük günahalardan biri olup affı yoktur!

  Bu olay nete düşmese bile kötüyken nete düştüğünde nasıl bu kadar hoşgörüyle bakabiliyorsunuz anlamıyorum. Ve de ünlü bir kişi olduğu için bunu yaptığınızı düşünüyorum.

  Bence çok şaçma ve de Ali Kırca gibi bir adamı herkes örnek alırken Ali Kırca’nın da böyle yapması beni üzdü ki (o bir subaydı eskiden) sevdiğim biriydi.

 22. Ayçin diyor ki:

  Merhaba, ben tam bir Ali Kırca hayranıydım. İnternette dolaşırken Ali beyin pornosuyla karşılaştım ve bu durumu halka mal olmuş ve evli olan Ali Kırca’ya yakıştıramadım.

  Ben bu yapılan iğreçligi kınıyorum ve Ali Kırca’nın eşinden ve halktan bu iğreçligi yaptığı için özür dilemesini bekliyorum.

  Saygılar.

 23. Volkan diyor ki:

  Ali Kırca çok sevdiğim bir televizyoncu ve gazetecidir. Haber programlarında ilk tercihimdir. Özel hayatı benim için hiç önemli değil.

  Fakat toplumun değerleri ve ahlakı vardır. Bu tarz ters ilişkilerle gündeme gelen ünlülerden tiskinmeye başladık. Çünkü onları toplumun her kesimi ekranlarda görüyor. Çocuklar gençler ve bu şeylerin normal olduğu düşüncesine kapılıyor.

  Ben toplum huzurunda bu televizyon sayesinde ünlü olan insanların sorumlu olduğunu düşünüyor ve hayatlarını daha sorumlu yaşamaları gerektiğini düşünüyorum.

  Tamam, hepimiz insanız ama evlilik dışı ilişkilerin bu kadar doğal karşılanması sinirimi bozuyor. Bu doğal değil. Bunu böyle doğalmış, insani ihtiyaçmış gibi gösterirseniz tablo daha da vahimleşmeye devam edecek.

  Şapkanızı önünüze koyun, düşünün. Hepimizin karısı kızı anası var.

 24. Necla diyor ki:

  Savunduğunuz ahlak anlayışı nerede doğru, nerede yalnış bunu sorgulamak lazım.

  İnsanları kendi isteği dışında yapılan her şey tabi ki doğru değildir. Bu bir tacizdir. Ahlak dışıdır. Bu durumda da Ali Kırca ahlak dışı davranışlara maruz kalmıştır. Olaya bu açıdan bakarsanız haklısınız.

  Olayın başka boyutu da saygın konuma gelmiş, kariyer kazanmış, bunu da mütevazi kişiliği ile kazanmış bir haberci. Doğru bir örnek görünümünde. Türk halkı onu bunlardan dolayı baş tacı etmiş. Üstelik evli ve iki çocuklu. Ellisekiz yaşındaki haberci, yirmialtı yaşındaki bir kızla ilşkiye giriyor. Medyadaki yazarların normal gördükleri ilşkide otuziki yaş fark var.

  Olayda bir de şiddet var. Bundan da çok hoşnut. Kameralara poz veriyor. Neredeyse torunu olacak yaştaki kızla fantezi yaşıyor. Bunlar olayın ahlak boyutuna girmiyor mu? Tam tersi olunca “tu kaka” oluyor tıpkı Pınar Altuğ’da olduğu gibi.

  Her şeyin bir bedeli vardır. Yaptığı iyi şeylerin bedelini aldı. Bu olanların da bedelini Türk halkı deyerlendirecektir.

  İnsanların yaptıklarıyla söyledikleri ters düşmemelidir.

  Sevgi dolu bir dünya dileğiyle.

 25. E.O diyor ki:

  2. yorum: F.Cumhur, eline, ağzına sağlık.

  İşte Türkiye, görün aydın dediğiniz insanı. Doğru haber yapan insanı. Bu tür haberleri kınayan insanı. Rezil olmayı da aydınlık sayarsınız şimdi. Örnek alın aydınım diye geçinenler. Örnek
  insan Ali Kırca.

 26. Erkan diyor ki:

  İlk taşı aranızdaki en masum olanınız atsın.

 27. Elif diyor ki:

  Olayın ardından Ali Kırca’nın televizyondaki ilk haber okuyuşunu merakla bekledim. Sunacağı haberler benim için önemli değildi, sadece ve sadece yüzündeki ifade benim için çok önemliydi. Merak ediyordum bakalım utanç dolu bir yüzle mi yoksa kaldığı yerden aynen devam eden bir haberci edasıyla mı bize seslenecekti.

  “Utanç dolu bir yüz” diyorum ama karşısına çıktığı halktan utanan bir yüzden bahsetmiyorum. Milyonlarca insana sesleniyor olabilir ama o seslendiği milyonlarca insan arasından utanması gereken bir tek kişi vardı bence: Eşi.

  Kim, kiminle, nerede ve ne isterse yapar. Ama yaptıklarından bir şekilde etkilenecek birileri varsa yapamaz, yapmamalıdır da.

  Evlilik her açıdan beraber olunacak bir hayat arkadaşı bulunduğunda yapılır ve sadakat sözü verilir. Sadakat duymayacaksan bir eşin de olmamalıdır. Zaten bekarsan kimse senin yaşantına pek karışmaz. Ama evliysen eşini/veya aileni aldatmaya ve en önemlisi de cümle aleme bu şekilde rezil etmeye hakkın yoktur.

  O akşam televizyonda onun yüzü kızarmadı ama aldatılan taraf olsa dahi eşinin/ailesinin yıllarca yüzü kızaracak. Halen haber bültenini sunup sunmadığı konusunda bir bilgim yok, çünkü artık o kanalın haber bültenlerini izlemiyorum. Sanki onu görürsem farklı bir icraatını izlediğim için yüzümün kızarmasından korkuyorum. Ama yanlış anlamayın; izlediğim içim yüzüm kızarmaz, sadece onun yerine utanırım da ondan.

 28. A. Aslan diyor ki:

  Ahlaksızlık olarak nitelendiriyorum. Neden bir mankenin bu tür durumları medyada tepki buluyor da, Ali Kırca’nın göz ardı ediliyor.

  Tamamen yanlış bir durum bence. Türkiye’nin karşısına çıkmasın bir daha.

  Büyük bir tepkim var! İnsanlık dışı.

 29. Ali Kılıçarslan diyor ki:

  Tek kelimeyle rezalet. Haber yapanlar haber olunca nasıl kıyı köşe saklandıkları ortada.

  Neredesiniz kadın hakları savunucuları? Neredesiniz insan hakları savunucuları?
  Neredesiniz insanlık?

  Şu yorumlarda bile bir araya gelip ittifak yapamıyorsunuz. Adam malı götürüyor, sonra da gözünüzün içine baka baka “Ben masumum. Şey oldu” diyiveriyor. Siz “Tabi” deyip geçiyorsunuz.

  M. Gündüz vakasında saçından sürüklendiği gibi sürüklenseydi inanın işte o zaman medyanın iki yüzlü olmadığına inanacaktım.

  Saygılar.

 30. Atilgan Aklamaz diyor ki:

  Kabul. Ortada yapılan bir yanlış bir durum var ama insanın bu kadar üstüne gidilmez ki

 31. Kirimcan Özcelik diyor ki:

  Bu olay ABD’de olsa anchorman hemen istifa eder atılmamak için. Ama burasi Turkiye. İlginç. Ne haber var magazin programlarinda, ne gazetelerde. Çok tuhaf.

  ABD’deki CBS kanalının anchormanı bir haber konusunda başkan hakkında yanlış bilgi verdiği için ayrılmak zorunda kaldı.

  Seks özel hayat ama kamuya mal olmuş Ali Kırca istifa etmeli. Ama hala ekranlarda. Ve kimse ses çıkarmıyor. Demek herkes öyle ki İsa’nın dediği gibi eğer aranızda günahsız varsa, ilk taşı siz atın demiş. Taşı atacak kimse yok. Çünkü tüm medya bu tür insanlarla dolu. Artık gerisini siz düşünün.

  Her odada cam olsa neler görürüz neler?

 32. Kadri Kaya diyor ki:

  Ahlaksızlığın savunucusu olmak ne kötü! Ali Kırca’nın yaptığı da onu videoya alıp basına ulaştıranlar da ahlaksızlık etmişlerdir.

  Birinin diğerini aklaması söz konusu olamaz. Ahlakımıza geleneklerimize inançlarımıza yapılan büyük bir saldırı vardır. Topluma örnek teşkil ettiği düşünülen insanların rezillikleri bilinç altımıza yerleştirilip bize hoş gösterilmeye çalışılmakta ve aslında kimliğimiz yok edilmek istenmektedir.

  Bunların hepsi birer oyun.

 33. Volkan diyor ki:

  O şahsiyet Türk Halk’ının karşısına çıkmasın.

 34. Hüsniye Ersoy diyor ki:

  Burdan herkese sesleniyorum. Ne Ali Kırca’nın ne de başka birinin sex hayatı kimseyi ilgilendirmez. Kişisel mahremiyet denen bir şey var duymayanlara iletirim.

 35. Kerim diyor ki:

  Bu yapılanlar büyük ayıptır.

 36. Metin diyor ki:

  İzlemek istiyorum. İzlemedigim için yorum yapamam ama alan memnun veren memnunsa, insanlar istedigi gibi sevişebilirler. Asıl ayıp, Ali Kırca hakkında “Bu yanlış bir şey. Bunu beklemezdik” diye yazıp, fellik fellik bu video’yu arayıp, tekrar tekrar izleyip, sonra da atıp tutmaktır.

  Hiç kimse bir başkasının namus bekciligini yapma hakkını kendinde gormemeli.

 37. Filiz diyor ki:

  Aynı olay Gamze Özçelik’in başına geldi. Haftalarca televızyonda gösterildi. Kadın rezil edildi. Hatta Ali Kırca bile bu haberi yayınlamıştır.

  Tamer Karadaglı’nın başına da aynı olay geldi. Tüm televizyonlar yayınladı. Ama Ali Kırca için ne hikmetse hiçbir televizyonda haber yok. Bu da basının ne kadar yanlı olduğunu gösteriyor.

  Güçlüysen istediğini yaparsın. İşte ortada yıllardır bu haberlerı yapan dürüst, babacan, adalet timsalı, örnek insan Ali Kırca’ya hiç yakışmayan bir olay.

  Çıkıp herkesten özur dilemeli. Karısına dürüst olmayan, kimseye dürüst olamaz. Kimse çıkıp bu rezilliği savunmasın. Ayıptır.

 38. Mustafa diyor ki:

  Ali Kırca hakkındaki yukarıdaki yoruma katılmak mümkün değildir. İnsanlar başlarını örtmek istediği zaman kesinlikle olmaz ve medeniyete aykırı haykırışlarda bulunulurken hiçbir medeniyetin ve dinin kabul edemiyeceği zina hareketini meşru bir zemine oturtmanın en büyük saçmalık olduğu fikrindeyim.

 39. Alp diyor ki:

  Dünya döndükçe, Ali Kırca daha kime ne ettiyse başına gelecektir. Etme bulma dünyası bu. Daha önceleri bir çok kez kendi yazdıkları senaryolarla ve başka ünlülerin başına gelenleri ısıtıp ısıtıp Türk insanının önüne süren medyanın kıyamet tellalı, modern çağda kadınları para karşılığı köle gibi kullanıp, yine yandaşları tarafından aklanacaktır (hele bunu dindar biri yapmış olsa günlerce ana haberlerden manşetlerden inmezdi ki zaten onun cinselliği ya da masum bir fantazisi olarak sunmazdı kendisi).

  Suçsuz, günahsız birine iftiralar atıp düğmeye bastığı günü dün gibi hatırlıyoruz. Dünya döndükçe, yaptıkları birbir karşısına çıkacak elbet, bir de bunun öteki dünyası var. Bakalım bundan sonra rezilliğini pişkinliğine verip, tekrar Türk insanının karşısına çıkacak mı demek bile abes elbette çıkacak.

 40. Hüseyin Kolcu diyor ki:

  Filiz hanım, çok önemli. Şu ana kadar değinilmeyen bir şeyi dile getirdi. Aynı olay daha önce çok kişinin başına geldi. Ortalık karıştı ama aynı şeyi Ali Kırca yapınca bunun yansımalarını televizyonlarda ve gazetelerde pek göremedik.

  Hani basın tarafsızdı. Ne oldu? Bu olay basının dürüst olmadığını ve basında bir TEKEL olduğunu bize daha iyi gösterdi.

  Anlaşılan basın yozlaşan topluma ayak uydurmakta geride kalmamış.

 41. Süleyman Yüzübenli diyor ki:

  Bu sıradan bir dükkancılıktır. Bunu iş edinenler vardır.

  Bizim çok daha önemli sorunlarımız var. Gözden kaçan, bizim için önemli olan sorunlar. Yaşam kalitemizin yükselmesi, nitelikli toplum olmak için gösterimesi gereken çaba… Önemli olan bunlar. Diğer bölümler ayrıntı.

  Bin yıl sonra bunların hiçbiri anımsanmayacak.

 42. Alptekin diyor ki:

  Şaşırdım. Tamam, bizi ilgilendirmez ama artık haberleri sunmazsa daha iyi olur yani. Eski ciddiyetle izleyemem.

 43. Defne diyor ki:

  Sadece çok üzüldüm, acıdım…

  Demek ki, artık eğitime, beyfendiliğe, alçakgönüllülüğe inanmamak lazımmış. Kimin gerçekte kim olduğunu bilemiyormuşsun.

  Ama yanlış anlaşılmasın bu sözlerim. Yaşadığı cinselliğin boyutu, tarzı ile alakalı değil. Zaten her insanın yatak odası utanç vericidir. Bu ne beni ne de bir başkasını ilgilendirir. Sadece böyle birinin de karısını aldatabiliyor olması beni üzdü. Evlilik kurumu gerçekten bu kadar manasız ve boşmuş demek…

  Sen de mi BRUTUS.

 44. MMT Yıl diyor ki:

  Sayın Ali bey, yazdığınız yazıdan cinsel davranış ya da sevişme konusuna ne kadar yabancı oldugunuz belli oluyor. Bu, uğruna cinayetler işlenen, savaşlar çıkarılan bir konu. İnsanın her türlü davranışına referans teşkil edebilecek kadar anlatır bir insani sevişme biçimi. Yani o görüntülerden sonra Ali Kırca’yı kamusal bir figur olarak tekrar irdelemek ve sonuç çıkarmak her insanin hahhi.

  Ben şahsen kendisinden zaten nefret ederdim. Biraz daha arttı nefretim. Bu konu bir insanin tercihidir denemeyecek kadar hassastır.

  Normal değil. Hiç değil hem de. Saygılar, sevgiler.

 45. Hüsniye diyor ki:

  Bu olaya çok normal bakan bayanlar veya erkekler size sesleniyorum, sizin eşiniz de aynı olayı yapsa aynı rahatlığı sergileyebilecek misiniz? “Aaa benim eşim. Onunla gurur duyuyorum” diyebilecek misiniz? Çok merak ediyorumm.

  Unuttuğunuz bir şey var. Biz müslüman bir ülkeyiz, kabul etmek istemeseniz bile. Geçin kardeşim bunları. Ne zamandan beri zina yapmak gayet doğal bir olay olmaya başladı.

 46. Hayal diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar, nasıl sigara veya içki içmek sizin hür iradenize kalmışsa ve kimseyi düşünmeden alenen her yerde içiyor ve utanmıyorsanız, bu da öyle bir şey ve bu bir ihtiyaç. Nasıl, nerde ve kiminle yapacağına kimse karışamaz. Kimseyi de ilgilendirmez. Lütfen biraz daha ılımlı yaklaşalım.

  Ben Ali beyi haklı görüyorum bir bayan olarak. Biz Türk kadınları bebek sahibi olunca ve 40 yaşına gelince kendimizi hepten bırakır, ölümü bekleriz. Eee adamda da iş varsa ne yapsın? O da karısıyla beraber ölümü mü beklesin?

  Herkesin günahı ve sevabı kendine.

 47. Özlem diyor ki:

  Görünce güleyim mi, şaşırayım mı bilemedim. Gülerek izledim. Ama sayın Ali Kırca’ya sevişirken bir kadını tokatlamasını yakıştıramadım. Artık haberleri ben de ciddiyetle izleyemiyorum. Gülme krizine giriyorum.

  Çok rezalet bir şey. Yazık diyorum.

 48. F. Cumhur diyor ki:

  Aferin hepinize! Sizler medeni insanlarsınız Ali Kırca savunucuları! Ne kadar da güzel savunuyosunuz, doğru kabul ettiğiniz insanı. “Hatadır, yapar” diyorsunuz. Siz misiniz ülkenin aydın insanları.

  Geleceğin Türkiye’si sizlerin düşündüğü gibi olacaksa vay halimize. Seks için hayatını birleştirdiği karısını aldatandan daha ahlaklı(!) kim olur diyorsunuz. Aferim hepinize!

  Yazık ki ne yazık “HAYAL” size da aferin. Sizin kocanız inşallah böyle yapmaz ama kendi ağzınızla yapsın diyorsunuz, yazık!

  Ne güzel söylemiş Mehmet Akif;
  “Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar.
  Aferin hepinize medeni(!) insanlar.

 49. Seçkin diyor ki:

  Bu olayda da yine gördügümüz üzere Türkiye’de gündemi medya belirlemektedir. Ali Kırca’yı gündeme getirmeyen medya peki niye Petek Dinçöz’ün görüntülerini günlerce yayınladı? Ayrıca bu yapılan zinadır ki bunu yapan kişi evli ve çocuk sahibi bir insandır. Yazıklar olsun…

 50. Jackal diyor ki:

  Bence de benzeri olaylar medyada çok uzun süreler boyunca gösterilmiş, tartışılmış ve her boyutuyla irdelenmişken, bu olayın örtbas edilmeye çalışılması medyanın ne kadar taraflı olduğunu göstermektedir.

  Bu görüntüleri izlemedim ama internet hele günümüzde birçok kişinin faydalandığı bir veritabanıyken, çocuklar bile bunları görüp izleyebilecekken, sanki hiçbir şey olmamış. Medyanın olayı kapatmaya çalışması gerçekten utanç vericidir. Ve bunu yapan kişi hiçbir şey olmamış gibi ekranlara çıkmakta olay sanki çok normal bir şeymiş gibi gösterilmektedir.

  Yapılan şey açıkça ortadadır. Bu zinadır, aldatmadır ve yüzsüzlüktür. Bu tür şeyleri normal karşılamak toplumu kesinlikle daha da kötü bir duruma sürükler. Yaptığı şey bu kişinin şahsına yakışmamaktadır. Daha da ötesi bir şey olmamış gibi insanların karşısına çıkması onu daha da küçük düşürmekten başka bir şey değildir.

  Olay hakkında kesinlikle adam gibi açıklama yapmalı, özür dilemeli ve bana göre görevini de bırakmalıdır. Çünkü kendisinin artık pek bir saygınlığı kalmamıştır. Bu tür şeyler kesinlikle Türk halkına yakışmamaktadır. Zina ve aldatma kesinlikle bu toplumda hoş karşılanabilcek şeyler değildir. Ve özelliklle sadizm gibi şeyler de rezalletten başka bir şey değildir. İnsan torunu yaşındaki şeylere bunları yapabiliyosa, bana göre ciddi psikolojik sorunları var demektir. Ahlak sahibi herkese selamlar diyorum.

 51. Makbule Sarıkaya diyor ki:

  Kötüle de nasıl olursa olsun. Kardeşim bu adamın karısı var, bu memlekette mahkeme var, avukat var. Verir bir avukata ayrılırlar. O kadar basit. Size mi tasası düştü Ali Kırca’nın zinası ya da bilmem neyi.

  Ne kadar geri kalmışız, yazıklar olsun. Karısını savunmak size mi düştü? Daha karısını bile tanımıyorsunuz. Gerçi ben de tanımıyorum. Ama nasıl bir kadın, nasıl bir ilişkileri var bilmeden adamı taşlayın. Şeriatçı zihniyet gibi geldi bana.

 52. Tuncay diyor ki:

  Ali Veli olayı değil bu olanlar. İbret almamız için bize yol gösteriliyor (bu dünyanın yalan oldugunu bilenlere). Ders almalıyız.

  İnsanlar kendi iradeleriyle rezil de olabilir, vezir de. Şimdi bir de medyaya bakıp düşünelim. Mesela ABD halkı nasıl kandırılıyor ya da Yunanı, Ermenisi, Rumu, Arabı, siyahı, beyazı v.s dünyada herkeze yetecek kadar toprak var deniz de var. Malesef doyumsuz insanlar da var. Sorun bu.

  Doyumsuzlar da seni bana, beni ona vurduruyorlar. İsrail ne yapmak istiyor? Topraklarını mı büyütmek? ABD petrol mü istiyor? İran ne istiyor?

  CEVAP: Aslında bu ülkeler bir şey istemiyor. Başlarındaki insanlar bir şeyler istiyor. Ve ezerek “Ben güçlüyüm, ezerim, yakarım, yıkarım. Kaçıl ulaayyn kodum mu oturturum” diyor. Bunlar da insan işte çocuk, yaşlı, hasta demeden, toplu katliam yapan.

  İnsan ama bakımlı, temiz, mis mis, eğitimli ve büyütümlü, nazik, tam bir centilmen, babacan, sevimli, zeki, adam gibi adam neyse dönelim dönmeye devam edelim, her gördügümüzü adam zannedelim.

  Bizim medyamız dürüst, tarafsız, ahlak kurallarına uysa muassır medeniyyet denilen şey neyse çooktaan yemiş yutmuştuk. Ama Televole varken aamaaan…

  Medya önemli. Çok önemli. Bu işin içindeki insanların bizler için yani toplum için birer örnek olan medya camiasının çok özel sınavlardan geçip, bizlerle buluşması lazım diye düşünüyorum.

  Bilgi günümüzde tv, radyo, internet aracılıgıyla çok hızlı ve dogru, toplumun anlıyacagı biçimde aktarılması ve tartışmayı düşünmeyi seçmeyi dogruyu yanlışı ayırt etmeyi ögretmesi lazım. Okul gibi değil tabii. Eğlenerek yapması lazım. İş de bunu yapabiliyorsan, sen muassır değil kıralı olursun bu dünyanın :D Medya olursun, güç olursun, harika olursun ama bu şekilde Ali’yi kolla, Gamze’yi salla yaparsan, tırt olursun :)

 53. Hülya diyor ki:

  Elbette evli bir insan ve yaptığı hoş karşılanmayacak bir durum. Fakat hepimiz takdir ederiz ki sonuçta bu kişisel bir durumdur. Basın veya medyayı ilgilendirmez. Veya en basitinden bizi. Burda farkında olmasak da dışarıdan mudahele ediyoruz Ali Kirca’nın hayatına.

  Kendi bilecegi iştir ve problemini gayet tabii ailesiyle çözecektir. Olaya bir de bu açıdan bakarsak eğer; Ali Kırca işini yapan bir insan ve gayet de başarılı. Yaptığı hoş bir şey olmasa da onu yargılamak haddimize değildir. Sonuçta kendinizi onun yerine koyacak olursaniz eğer; hiç kimse tanımadığı insanlar tarafından acımasızca veya incitmeyecek şekilde yargılanmak istemez.

  İşini iyi mi yapıyor kötu mü yapıyor o bizi ilgilendirir. Önemli olan bizi haberlerden haberdar etmesidir. Gerisi ona kalmıştır. Bu tür konularla kafa yorup o kişi bunu yaptı zinadır, ayıptır, vs. diyeceğimize biraz politikaya, biraz güncel hayata kafa yoralım. Ortadoğu ve Batı ülkelerinde yaşanan (deyim yerindeyse) sıcak saatlerin bizi daha fazla ilgilendirmesi gerekmez mi?

  Saygılarımla.

 54. Amerika'dan Elif diyor ki:

  Bence söylenmesi gereken her şeyi yazısında belirtmiş.

  Ben de yatak odasının özel olduğuna inanıyorum ve bunu yayınlayanları kınıyorum. Artı, bu konu üzerine Ali Kırca hiçbir zaman gözümde karalanamaz.

  Biz Siyaset Meydanı’nı özlemek değil seyretmek istiyoruz Ali Kırca ile.

  Sevgiler

 55. M.Ali ALDEMİR diyor ki:

  Olaya iki insan arasında yaşanan özel bir durum diye bakarsak özel hayat deyip kapatabiliriz belki.

  Beraber olduğu kadının tuzağına düştü ve kadın onu gizli kameraya aldı ayıptır, yazıktır diyebiliriz. Ancak olayın detaylarına girersek :

  1. Ali Kırca “Olay bir fantazinin çekimiydi” dediyse durum “Özrü kabahatinden büyük” bir durum ortaya çıkarır ki, bu durum bizde, özellikle siyonizmin üzerinde özenle çalıştığı Türk Aile Yapısını bozma girişiminin bir aktörü olduğu izlenimi doğurabilir.

  Bu tarz yaşamı ünlüler özellikle gençlere daha iyi benimsetebilir. Eylemi bilerek yapıyor ve empoze ediyor izlenimini veriyor çünkü.(İtham değil,ihtimaldir)

  2. Gamze Özçelik olayında Ali Kırcay’ı hatırlayamıyorum ama M.Ali Birand’ın tutumu hem komik hem igrençti. Keza diğer bazı büyük bilinen gazetecilerin de. Olaya üşüşmüşlerdi. Şimdi Ali Kırca’nın durumuda “Frenkeştayn’ın labaratuvarda kendi türettiği yaratığın önünden kaçması” gibi bir şey oldu. Yani eğer Kırca bilerek çekilmedi de tuzağa düştü ise içinde bulunduğu ve insanları öğüten sistem yani Medya, bu defa mensuplarından birini vurdu. Daha özcesi “Yılanla oynayan ısırıgına katlanmalıdır”.

  3. M.Ali ERBİL’in pantolon indirme olayınında bilinçsiz olduğunu düşünmüyorum, kendine yakışanı yaptı. Ali Kırca “Çekimler fantazidir” diyor. Eski TRT Yayın Md. adı çocuk pornosuna karışıyor(Masum olduğu açıklandı ama izi kaldı yazıktır)Reha Muhtar-Gülşen polemikleri vs.vs.

  Sonuç: İnsan hayatı bir noktaya kadar özelse bu konuya en çok dikkat etmesi gereken kurum Medyadır. Elinde bu özeli kamuya maledecek en etkili silahlar vardır, kamera ve mikrofon.

  Tabanca kullananmanın bir sınırı bir yaptırımı olmalıysa (ki ülkemizde yok)medyanın bu silahı kullanma sınırının da çizilmesi gerekmektedir. Silahla sadece karşındakini vuruyorsun, ama medya ile birkaç saniyede 70 milyonu öldürebilirsin.

  Bazı sınırların iyi çizilmesi gerekmektedir. Medya mensubu da düzgün ve onurlu yaşamalıdır. Çünkü göz önündedir. Aksini savunuyorsa bu mesleği seçmeyecek. Bu görüşüme dayanarak Ali Kırca’nın kendi kendini tedavülden kaldırdığını söyleyebilirim. Yaptığı kendisinden fazla, konumunun ve soyadının onurunu yaşayan kendisine iki çocuk veren saygıdeğer eşi ve babaları ile övünen çocuklarını yıkmıştır diye tahmin ediyorum.

 56. Aksaraylı diyor ki:

  Bunu ihtiyaç olarak görüyorsanız, eğer bu adamın karısı var ve medeniyet zina değildir. (Hayal size söylüyorum) insan dinin gereğini yaparak da medeni olabilir. Bunu normal gören insanları ve bunu yayınlayanları kınıyorum.

  Medeni olmak, zinayı rahat yapmak değildir. Hiçbir şekilde medeniyet bunu içermez.

  Ayrıca bu tür insanların ne haberi yapılsın ne de televizyonda görelim böyle kişileri.

  Müslüman bir ülkedeyiz ve insanlar gitgide dinden uzaklaşıyor. Biz çocuklarımıza dini öğretmeye ve uygulatmaya çalışıyoruz ama siz böyle insanları savunuyorsunuz.

  Düne kadar Gamze Özçelik’in bir sürü haberi yapıldı. Kız rezil edildi. Şimdi ise televizyonda dizinin birinde üstelik de polis rolünde. Hala bu tür rezilliğe adı karışan insanlar çocuklarımızın gözü önünde yani.

 57. Gamze diyor ki:

  Ben Ali Kırca hayranıyım ve bence insanların özel hayatı ne kadar çok ilgilendiriyor bu milletimizi.

  Adamın bir geçmişi var ki, imreniyorum neler yapmış neler. İlk önce bunları konuşun ve örnek alın. Adamın otel odasında ne yaşadığı kimi ilgilendirir.

  O da bir insan. Bu kadar büyütülecek bir şey yok. Gözümde birazcık bile düşmedi bu olaydan sonra.

  Ali Kırca yaşamıyla olsun, haberciliğiyle güzel, örnek bir insan. İletişim kurmak çok isterim. Hayranı olarak bunu çok istiyorum.

 58. Siyonist A.Ş diyor ki:

  Bir ülkenin aile yapısı bu ve benzeri uygulamalarla yavaş yavaş çokertilir. Tabi irticacı, öcü, gerici diye diye bizi yanlız bırakmayan dinsizlerin yardımları olmadan yapamayız.

  Konu Ali Kırca değil. Sistemli yozlaşma var arkadaşlar. Yalan söylemeyin, aldatmayın kimseyi. Kaliteden de ödün vermeyin. Bu seks de olur yiyecek de olur, gazete, televizyon da vs.

  Ahlak kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım.

 59. Aylin diyor ki:

  Bir defa videodaki kişi kesinlikle Ali Kırca’dır. Kişilerin cinsel tercihleri kendilerine kalmıştır. Ancak burada “tuhaf” olan 2 şey vardır.

  1. Ali Kırca bu olayı (Gamze Özçelik olayının aksine) başarıyla örtbas etmiştir. Burada: “Türkiye’de çevren varsa, her sorunun hallolur” kuralı işlemiştir.

  2. Ali Kırca haber sunmaya devam etmektedir. Dünyanın hiçbir yerinde -ne batıda ne doğuda- böyle bir pişkinlik örneği görülemez.

 60. Furkan ALIM diyor ki:

  Hiç aklımızın ucundan bile geçiremeyeceğimiz bir isim. Yani ben duyduktan sonra çok fazla sebep aramadım aslında çünkü bu düpedüz bir şantaj.

  Bence şantaj yelpazesini açtığınızda işin içinden başka şeyler çıkabilir. Ama tabi toplumun işin iç yüzünü bilmek bunu çarşaf çarşaf gündeme getirenler için çok daha rezil olduğu için böyle bir şey yapmak daha akılda kalıcı ve karalayıcı.

  Zannedersem bu haber fazla gündemde dolaşmadı. Medyanın insafınamı geldi ne diyor geyik maksadıyla insan ama bence fazla rağbet olmadı.(tabi kurguladığıma göre) Birine gıcık ol ver medyaya cebelleşsin.

  İyi taktikte yani halkta enayi değil. Yapacak adam var yapmayacak adam var. Ya da şöyle diyeyim bence Ali Kırca Türk halkının güvenini kazanmış bir sunucu. Bilhassa Siyaset meydanı proğramında olaylara olan bakış açısı, tavırları, duruşu gibi özellikleri. Hatta benim de kendisiyle tanışmışlığım vardır. Biraz ondan bahsedeyim.

  Haziranda Galatasaray’ın şampiyonluk kutlamalarında Etiler’deydim. Sağıma bir baktım Ali Kırca. Taraftarlar omuzlara almışlar ‘oo oo Ali Kırca’ diye naralar atıyorlar. Inince hocam nasılsınız dedim. Teşekkür ederim dedi. Nasıl duygu hocam dedim. Çok sevinçliyim anlatmak farklı yaşamak farklı dedi. Gayet içten buldum. Ali Kırca ve taraflar ile birlikte bayağı eğlenmiştik. Uzun lafın kısası bu adam yapmaz arkadaşlar apaçık bir komplo bu. Bir kere karakteriyle örtüşmeyen şeyler zaten, izlediğimde benzetememiştim.

  Arkadaşlar neden olmasın diye aklınıza takılabilir? Bu biraz da sizin görüşünüz, ben kasıt olduğunu düşünüyorum.

 61. Hgsahin diyor ki:

  Yazıdaki bir şey enteresan geldi bana.

  Görüntülerde de kişiyle yatağa gönüllü girmiş olan bir bayan görünüyor. Hal böyle olunca kişi ister homoseksüel, isterse sado-mazo eğilimleri olsun, bu, sonuçta razı olan iki kişi arasında karşılıklı olan bir ilişkidir. Buna kimsenin karsi cikip yuhlamsina izin verilmemelidir.

  Yani bir insanın şiddete ses çıkarmaması (muhtemelen burada para karşılığı) şiddeti meşrulaştırır mı?

  Bu ne biçim bir tavır. Birine hayranız ona saygımız var diye yaptığı her şeyi tasvip mi edeceğiz.

  – Helal sana Ali vur lan.

  İkinci bir hususta Ali Kırca’nın haber sunduğu eski zamanlarda bu tür görüntüleri iştahla yayınlamış olması. Hayal meyal hatırlıyorum nakşimeni, Kalkancı, Fatma meselesini.

  Kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma.

 62. Yumurcak diyor ki:

  Herkesin yorumunu okudum. Bayanlar arasında bu olayin *meşru* olduğuna dair kani etkinken -en azından “bize ne, biz onun erkeklik organıyla değil, sunduğu programla ilgileniyoruz” diyorlar-, erkekler arasında daha çok *yahu evli barklı adamın ne işi var?* düşüncesi hakim.

  Kadınlarımız ne kadar medeni olmuşlar öyle, hayretler içerisindeyim. Ben de içlerinden biriyle evlenecek olursam, gözümü kirpmadan para karşılığı/bedava bir hatunla ilişkimi açık açık yaşar, hatta daha ileri gidip yatak odama da taşırım.

  Ne de olsa medeni insanlarız. Grup sex ihtiyacı da bir ihtiyactır. En azından medeni ülkeler yapıyorlar, degil mi ama?

  Komik.. ve acı.. Düşündürücü daha dogrusu.

  Fanatizm böyle bir şey olsa gerek, sevdiğin insanın yediği tüm herzeleri masum görmek.

  Gerçi bunu evli hatunların büyük bir çogunluğu yapıyor; kocası yakasında ruj izi, sırtında tırnak izi, boynunda morluklarıyla geldiginde bile “görmemiş gibi” yapıyor.

  Ötesinde..

  Medyada gözönünde bulunan bir insanın “Ben yaptım, oldu”, “Kimse karışamaz, özel hayattır bu” deme lüksü yoktur.

  Ali Kirca, insanlarin en azindan bir kısmının örnek aldığı bir şahsiyettir. Her akşam, akşam yemeği sırasında evlerimizin içine kadar misafir olan biridir hem de.

  Nasil ki Gamze Özçelik’in, Pınar Altuğ’un, Sanem Çelik’in, Kudret bilmemkimin (direkt medyada göz önunde olmayıp yönetmen olduğu halde) özel hayatı yoksa, Ali Kırca’nın da özel hayatı olmamalıdır.

  Komplo bile olsa -ki *gerçekten* bir komplo olsa idi işin arkasında, bu yara durmaksızın kaşınır, aynı Gamze Özçelik’in olayında olduğu gibi tekrar tekrar seyrettirilirdi. Demek ki ortada düşünüldüğü gibi bir “komplo” yok. Ya ne var?

  1. Her şeyin ötesinde karısını aldatma var. Evlilik aşamasında verilmiş olan söze ihanet var. Ne ülkemizde, ne “özgürlükler diyari” Amerika’da onaylanabilecek bir şey degil bu.

  2. Para karşılığı beraberlik var. Yanlış hatırlamıyorsam “Barbie operasyonu”nda para karşılığı beraber olanlar içeriye alınmıştı.

  Bir örnek de yurtdışından: Sanatçılardan biri telekızın biriyle beraber olduktan sonra afi$e olmuştu.

  Dolayısıyla, olayın içinde birden fazla nokta var. Dikkatlerden kaçırılmak istenen.

  Ali kirca veya Reha Muhtar veya bilmem kim.. Farkeden bir şey yok, madem ki göz önündesin, hayatına yaşayışına dikkat etmen gerekiyor.

 63. Gökhan Dağ diyor ki:

  Şahsen insanların özel hayatları böyle incelenmemeli. Hele bir de böyle önemli biriyse.

  Ben Ali Kırca adına üzüldüm. Bu olayı haber yapanlar utanmalı.

  Ama şahsen Ali Kırca’da da biraz suç buluyorum.

 64. Fanivebaki diyor ki:

  Sevgiler her şeyden önce.

  Şöyle bir baktım da ne de çok yorumda bulunulmuş, bizler için hiçbir önemi olmayan bir konuda.

  Popülerlik indeksinde en başlarda :) İlgi alanımızda en birinci sırada.

  Eee ne olacak. Ne de olsa milli sporumuz dedikodu. Bayılıyoruz birileri hakkında bir şeyler demeye, sonra da üstüne koymaya. Dedikodu yapmaya. Yapacak daha iyi bir şeyimiz yok nasıl olsa.

  Aklı, fikri olmayan insanların, dedikodusu olurmuş.

  Bizde de durum bu sanırım. Haber saatlerimiz bile dedikodu ile geçiyor. Gazetelerde en baş sayfalar, köşe yazılar ekseriyetle dedikodu. Yok ki yaşamlarımızın hiçbir yerinde adamakıllı bir mevzu.

  Üniversitelerimizdeki rektörlerin durumu dahi aynı konu. Sevgili liderim Mustafa Kemal dedikodusu ile prim yapanlar en kafalarda. Ne de olsa Atatürk ilke ve inkılapları dedikodusunun en kralı onlarda. Ama ortaya koyulan bilimsel çalışmalarda yoklar bile ortada.

  Bilimsel çalışma yapanlar, bir şahsi fikir ortaya koyanlar ise üniversite kapısı dışında.

  Kavramlar üzerine düsünüp, fikirlerimizi ortaya koyalım şu güzel ortamda. İnsanların boş dedikodusu ile zaman harcamayalım. Boş beyanlarda bulunmayalım bana kalırsa.

  Ey ASK sen söyle bende DOSTa söz söylemeye mecal kalmadı.

 65. Gamze diyor ki:

  Tabi canım, ünlü kişilerin hayatları incelenmemeli. Peki neden magazin gazeteciğili diye medyanın bir dalı var. Onlar napıyorlar.

  O zaman, toptan magazinciliği, bu boş ve gereksiz gazeteciliği kaldıralım. Sadece magazin köşelerinde değil, çok ciddi ana haberlerde bile sonlara doğru ünlü kişilerin özel yaşamlarına giriliyor neden!

  İnsan olarak izlediğimiz ünlülerin özel hayatlarını merak ediyorsak, böyle bir videonun da halka sunulması çok da yabancı değil!

  Hala televizyonlardasın pes yani hakkaten pes!

 66. Sevgi diyor ki:

  Kesinlikle bu kadar konuşulmaya değmez :)

 67. Olgu Deniz diyor ki:

  Kimene Ali beyin yaptıgından. Herkesin hayatı kendini ilgilendirir.

  Sanki Ali Kırca’yı eleştirenler hayatları boyunca hiç bu turlü bir seks yapmadı mı? Seksin boyutu yoktur. İki taraf biribirini ne kadar seviyorsa, o kadar da sınırsız olabılır yatakta. Bu da o kişi ve ailesini ilgilendirir.

  İşte koca TÜRKİYE dediğimiz ülkemiz daha köy gibi davranıyor. Köyde nasıl insanlar birinin yaptıklarının ağzına sakız ediyorsa burda da öyle bir durum var.

  Ali beye geçmiş olsun diyorum.

 68. İsimsiz diyor ki:

  Ali Serttürk’e ulaşmak istiyorum. Ancak ulaşamıyorum. E-mail adresi kullanımda değil.

  Almanya’dan yazıyorum. Ali Bey’in birkaç tane kitabı var bende. Diğer kitaplarıyla ilgili bilgi alacaktım. Lütfen kontak kurun benimle.

  Ali Bey bu yorumumu okursanız sevinirim. Almanya’daki oyunlarınızı takip etmeye çalışıyorum.

  Adresimden bana ulaşabilirsiniz. E-mail adresinize yazıyorum ama cevap alamıyorum.

  Hoşçakalın.

 69. Kerem diyor ki:

  Bir ünlünün kendine dikkat etmesi gerekir. Her zaman göz önünde bulunur. Çünki o insan bugün küçük yaşlarda olupta, ilerde önemli yerlere gelecek bir çocuğa kötü örnek olabilir. Bu riski de göz önünde bulundurmak lazımdır.

  Ama sonuçta hiç kimse kimsenin özel hayatına karışamaz. Herkes bir başkasına zarar vermedigi müddetçe özgürdür.

 70. Hallim61 diyor ki:

  Vay benim memleketim. Biliyorum bir gün bize lanet edecek, ne oluyoruz zinayı gençler normal görmeye başlamış.

  Vurun kellesini. Ne duruyorsun cellat, Fatih’in emri.

 71. Ahmet diyor ki:

  Niye suçluyorsunuz adamı. Bir hata yapmış. Siz sanki hiç yapmazsınız.

 72. Halim61 diyor ki:

  Ahmet bey herkes hata yapar ancak hatayı normalleştirmekte bir hatadır. Bu yapılan şeyin normal olması size göre normal bişi ise de söylenecek bir şey yok.

  Saygılar.

 73. Zafer Karabatak diyor ki:

  İçten samimi bir duygu değişmez derim.

 74. mamoste diyor ki:

  bu adamın yaptığı ailesini ve onu ilgilendirir.am ben onu tvde görünce rahatsız oluyorum.kamuoyu onu istiyor mu? önemli olan bu.
  bu soruyu ve bu sorunu yaşayan ve yaşatan bir kişinin kamuoyunda güven tazelemesi mümkün değildir. başka bir meslek bulması lazım.tv yi açınca onu görmek bence en salakça durumdur.bu insan eşine bile bakamıyordur.ben onu nasıl izleyeyim.
  etik nedir biliyorsa bu ülkeyi terk etsin yada tv yi.
  bu bir komplo değildir bence.defolsun gitsin.
  bunu artık öğrenciler bile öğrenmiş durumda kamu yararı varsa bu adam def olsun.bunu savunanlar aydınlanmaya muhtaçtır.

 75. ilker diyor ki:

  ben ali kırcayı kınıyorum ve artık onun yüzünü televizyonlarda ana haber bültenlerinde görmek istemiyorum üstelik evli birinin ve yaşını başını almış biri olarak o fantezilerini ağır buluyorum tam bir ahlaksızlık örneği…ben ali kırcanın ailesi yerinde olmak istemem kimsenin yüzüne bakamam ama adam hala haber sunuyor gayet de rahat bir şekilde pes doğrusu… çok büyük bir ahlaksızlık yapmış hem de çok büyük bir günah işlemiş yazıklar olsun bazıları da adamı hala savunuyor hem de çoğu bayan demek ki bayanlar biraz olayı aşmışlar ne olacak ar,namus kalmamış ki millette herşeyi normal görüyorlar yazık çoooook yazık……

 76. AyseguL diyor ki:

  Gercekten cok ayip ya Utanc verici Bir durum kendisinden utansin Onu bunu elestirirken kendisine baksin ne diyim ayip ve kendisinden utansin allah akil versin daha ne diyim..!!!Yazik…

 77. Eray diyor ki:

  Yahu arkadaşlar siz kim oluyorsunuzda ALİ KIRCA gibi bir adamı kendi ülkesinden vatanından kovmaya çalışıyorsunuz nerden bilelim adamın rakibi olmadığınızı keşke benim babam ALİ KIRCA olsaydıda onun gibi bir babam olduğu için gurur duysaydımayrıca arkadaşım o adamı izlediğinde sadece o dediğin şey aklına gelmez yanında birde siki gelir aklına

Leave a Reply