» NEREDEYİM?

Hayatımızı ilgilendiren her konu ile ilgili fikirlerin ve görüşlerin paylaşıldığı bir ortamdasınız.

Yapmaya çalıştığımız şey; bahse değer konular hakkında daha fazla kişinin düşünmesini ve kendi görüşünü oluşturmasına katkıda bulunmak.» TAKİP ETMEK İÇİN

Anafikir.com’da üretilen içerikleri daha kolay takip edebilmeniz için size çeşitli araçlar sunduk.

Bu seçeneklere ulaşmak için tıklayın.» SEÇME AKILLAR

"Attention is the limited resource on the internet - not disk capacity, processor speed or bandwidth."— Mills Davis» FAYDALI KAYNAKLAR

Düşüncelerinizi besleyebileceğiniz çeşitli siteler seçtik. Buradakilerden farklı bakış açılarıyla olaylara bakanların düşündükleri de gözatmaya değer.


Ali Kırca ve gündeme düşen video

Geçenlerde internette dolaşırken, Ali Kırca ile ilgili haberlere rastladım. Ne kadar acı ki ülkemizde acı tatlı haberler sunan ve insanların ufkunun açılması için birbirinden güzel programlar hazırlayan Ali Kırca’nın videosunu hazırlamışlar. Ve bu video internet aleminde daldan dala geziyor.

Bu kadarı da pes dogrusu. Bir insanın bu kadar kolay harcanması olacak şey değil. İnsanların kendine göre yaşam şekilleri vardır. Ve yüzyıllardır süre gelen bir sado-mazo ya da homoseksüelik ilişkileri, bu türlü cinsel tercihleri olan insanlar için gayet doğaldır.

Bir insanın mahrem yerine gizli kamera koyup o insanı milyonlara rezil edeceksiniz… Bu olaydan müzdarip olan Ali Kırca değil, sade vatandaş bile olsa ayıptır ve aşşagılıkçadır.

Ali Kırca’nın hakkında neler neler yazıp çizmişler. Onun da bir insan olduğunu unutup, hakaretlerini sıralamışlar.

O da bir insan. En az benim ve senin gibi cinsel ihtiyaçları olamaz mı? Bir insanı bu kadar kolay harcamak insanlığa sığmaz.

Medenii bir insanın böyle bir filmi izledikten sonra kesinlikle yayınlayan insanların aleyhine tavır koyması gerekmektedir. Bir insanın başına gelebilecek en kötü şeylerden birinin de böyle bir olay olduğunu düşünüyorum.

Kimbilir daha kaç ünlünün gizli çekimleri vardır diye de düşünmüyor değilim.

Kahretsin ki bu türlü görüntüler yüzünden bir insanın imajı bir anda sarsılabiliyor. Okuduğu onca okular ya da katıldığı onca kültürel ve insani etkinlikler bir anda unutulabiliyor. Ali Kırca’yi harcamak bu kadar kolay olmamalı…

Bizim için önemli olan insanın özel hayatı değil, yaptığı icraatlarıdır.

Ben o şahsın Ali Kırca olduğuna inanmıyorum. Olsa dahi Ali Kırca gibi bir insana tavır alınmasına taraftar değilim. Bu görüntülerin masumane bir aşk anısı olarak iki kişi arasında yaşanan bir durum olarak görüyorum.

Görüntülerde de kişiyle yatağa gönüllü girmiş olan bir bayan görünüyor. Hal böyle olunca kişi ister homoseksüel, isterse sado-mazo eğilimleri olsun, bu, sonuçta razı olan iki kişi arasında karşılıklı olan bir ilişkidir. Buna kimsenin karsi cikip yuhlamsina izin verilmemelidir.

Ayrıca gelişmiş ülkelerde bu türlü ilişkiler gayet medenice karşılanıp, insanların istediği şekilde yaşamak ve cinsel yaşamlarını sürdürme hakları vardır. Bunun bir insanın kariyerini etkilemesine izin verilmez.

Unutulmamalı ki bir insanın yatak odası en mahrem olan yeridir. İnsanın orada yaşadıkları sadece iki kişi arasında kalır.

Yazan: Ali Serttürk
77 Yorum — “Ali Kırca ve gündeme düşen video”

Yorum yap, fikrini paylaş

Ana Sayfa  | Hakkımızda  | Takip Seçenekleri  | Reklam  | İletişim 

© 2007 Anafikir.comSelim Yörük
Sitede bulunan materyallerin tüm sorumlulukları yazarlarına aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kaynak belirtilmeden alıntı yapılamaz.