Mike Tyson vs Lennox Lewis (2002)

Yedigi onca yumruga ragmen dakikalarca ayakta durmayı başaran, fakat rakibinin iyi defansına karşılık veremeyen, düştügü zor durumlarda bile inatla dövüşmek için direnen fakat 8. raundda rakibinin seri darbelerine karşı koyamayıp sersemleyen Mike Tyson, hala yere düşmemesine ragmen Lennox Lewis‘in üzerine dogru bastırması ile dayanamayıp yere yıgıldı ve sonrasında dogal olarak dogrulmakta zorlandı. Sonuç olarak haketmedigi bir knockout aldı. Evet maçı kazanması biraz zor görünüyordu. Ve Lewis sıkı defansı ile doğru dürüst bir yumruk bile almamıştı. Fakat en azından birkaç raund daha dayanabilirdi Tyson.

Lewis o gün boy farkını kullanmasını çok iyi bildi. Yanında “bodur” kalan Tyson’ı uzun kollarıyla yanına yaklaştırmadı bile.

66 Responses to “Mike Tyson vs Lennox Lewis (2002)”

 1. Mustafa Erdi Kara diyor ki:

  Ben de boks ile uğraşıyorum. 14 yaşındayım ve en büyük olucam Mike Tyson’un yaptığı hataları yapmıyıp, başarılı olucam.

 2. Seçkin diyor ki:

  Mike Tyson’ın artık çok yaşlandığı belli. Lewis gençliğinin de etkisiyle rahat kazandı.

 3. Kemancı diyor ki:

  Mike benim analizime göre kumar yüzünden maçı sattı. İki iki daha dört. Yoksa Lenox değil feriştahı da gelse boş yani.

 4. Kiko diyor ki:

  Bencede arkadaşlar, katılıyorum. O borçları ödemek için maç satmış olabilir. Yoksa Mike’ı yenmek mi? Kralı gelsin

  :D Güldürmeyin yahu.

 5. Server Evkuran diyor ki:

  Mike Tyson’ın çok büyük hayranıyım. Onun ringdeki son hallerini görunce kendim dayak yemiş gibi oluyorum. Ne olur bırak artık. Aklımızda hep mazideki gibi kal.

 6. Bayb_boxör diyor ki:

  Bence de maçı sattı. Yoksa onu nakavt ederdi. Ama yaş da var. O biraz daha şanslıydı ama bizim kalbimizin şampiyonu Mike Tyson tabi ki. Çok çalışıp, onun gibi olmak istiyorum.

 7. Resul diyor ki:

  Yapmayın arkadaşlar ben de Tyson’un en büyük hayranıyım. Boks ile uğraşıyorum. Ama unuttuğunuz bir şey var. Tyson, Lennox ile maç yaptığı sırada 35 yaşında idi. Lennox ise 36 yaşında. Yani Lennox daha yaşlı.

  Gerçek şu ki, bunları atletizm ile örneklersek, Tyson kısa mesafe koşucusu, Lennox ise maratoncu.

  Zaten bunu Tyson da söylüyor. 3 raundu geçen maçlar benim değil. Lennox bu avantajı çok iyi kullandı.

 8. Çetin Aydın diyor ki:

  Mike Tyson’un iyi olduğu yıllarda karşılaşmalarını isterdim. Hapse girmesi ve yaşadığı olumsuzluklar “tabiiki bunların sebebi kendisi” onu yıprattı ve büyük ihtimalle bu da ona inanılmaz mağlubiyetler getirdi.

  Lewis de yabana atılır bir boksör olmadığını amatörlük yıllarından itibaren yapmış plduğu maçlarda gösterdi. O da büyük bir şampiyon ancak organizatörler ikisini karşılaştırmakta çok geç kaldılar.

  Bu kadar büyük bir maçta şike yapılır mı bilemem ama mafyanın elinde olan ve bu kadar büyük paraların döndüğü bir sektörde her şey olabilir. İki büyük şampiyon artık ikisi de emekli. Ve kaliteli boks neredeyse yok oluyor.

 9. Orhan ve Erol diyor ki:

  Mike Tyson Lennox Lewis’i ringe yapıştırırdı ama arkadaşlara katılıyorum, macı satmış olabilir. Ama benim de hayran olduğum, yaşayan bir efsanedir Mike Tyson.

 10. Uğur Çalışkan diyor ki:

  12 yıl boksla ugraştım. O maçı ağlayarak izledim. Bir insan kendini bu kadar mahveder. Mike üzüldüm ama o kalbin şampiyonu.

 11. M. Sadık Tekin diyor ki:

  Mike kendi hatalarının kurbanı oldu aslında. Onun düşüşü Holyfield’e yenildikten sonra başladı ve bir daha kendini toparlayamadı.

 12. Ali Boztepe diyor ki:

  Mike Tyson’ın maçı satma iddiaları Tyson hayranlarının ortaya attığı bir yalan. Mike Tyson parayla bile olsa öyle bir dayağı kariyeri açısından kabul etmez.

  Lennox Lewis, dünyanın gelmiş geçmiş belki de en büyük boksörüdür. Ne Mike Tyson ne de Muhammed Ali onun sol direk ve özellikle sağ kroşeleri karşısında ayakda durabilir (duramadı da zaten).

  38 Yaşında en büyük 3 kemerin (WBC,IBF,IBO) sahibi olan başka kaç tane boksör var.

  Favorim Lennox Lewis

 13. Javer diyor ki:

  Arkadaşlar maçta şike filan yoktu. Ben maçı canlı izledim. Mike Tyson ilk dört raunda çok hızlı dövüştü ve Lewis te hiç dövüşmeden ondan uzak durmaya çalışıyordu ama 5.rauntttan sonra Mike yavaşlayınca işte o zaman Lewis’in o öldürücü yumrukları görünmeye başladı. Yani Mike Tyson, Lewis’i biraz hafife aldı ve onu nakavt etmek için istikrarsız dövüştü ve sonucu malum biliyorsunuz.

 14. Cem Genç diyor ki:

  Ben de Mike’ın maçı satacağını düşünmüyorum. Mike hayranlarını kızdırıcam belki ama Lewis’i uzun zamandır takip ediyorum. Bence Mike’ın hemen hemen hiç şansı yoktu zaten. Çünkü Lennox Lewis çok güçlü, disiplinli, istikrarlı ve boy olarakta çok avantajlı. Bence yenilmesi çok zor.

 15. Oğuzhan diyor ki:

  Bu yorumların hiçbirine katılmıyorum. Ben de bu işle uğraşıyorum ve bu işten de anlıyorum. Bence Mike boksun yüz karası. Bokstan başka her şey yapıyor. Attığı yumrukların bir çoğu avuç içi.

  Mike sokaklardan gelmiş ringde sokak kavgası yapıyor. Boksorle yakından uzaktan alakası yok. O sokakların çocuğu. Onun yeri ring değil sokak.

  Boksör dediğin Hollyfield gibi olur. Tyson o kadar güçlüydü de 2 maçta da niye yenemedi. Hadi Tyson, hadi geldin yere sokaklara.

 16. Mack diyor ki:

  Arkadaşlar şu bir gerçek Lennox da Tyson da iyi bir boxsör fakat bu macta bir şike kesinlikle yok.

  Tyson dayanıklı bir boxsör değil. Tyson’ın ünü zaten ilk birkac raundda yaptıklarıyla ünlü. Tyson’ın artık ringlerden uzak kalması lazım.

  Güle güle Tyson :(

 17. Furkan diyor ki:

  Bakın arkadaşlar Tyson’un o bildiğimiz yumruklarının karşısında kimse duramaz ama Lewis daha uzun ve daha atletik. Muhammed Ali gibi ve çok daha hızlı. Bileğini ve gücünü konuşturdu yendi.

 18. Settar diyor ki:

  Herkes kafasına göre konuşuyor. Bırakın bu işleri. Tyson idmansız olduğu için yeniliyor. Adamın maçı var. İdman yapmıyor. Sonra maçı nası kazansın?

 19. Oğuzhan diyor ki:

  Lennox Lewis dünyanın 1 numarası olduğunu göstermiştir. Zopa çekmediği adam kalmayınca elinde 4 kemerle boksu bıraktı başka kim yapar ki bunu.

 20. Ali Boztepe diyor ki:

  Seçkin adlı şahıs Mike Tyson yaşlı Lewis gençliğinin etkisiyle rahat kazandı diyor.Hatırlatırım Lennox Lewis,Mike Tyson’dan yaş olarak büyük (1-2 yaş kadar) Tyson’ın Lennox Lewis’i yenememesine bahane uydurmayın herşey ortada.En büyük LENNOX LEWİS.

 21. Mehmet Koç diyor ki:

  Ben de çok büyük bir Mike Tyson hayranıyım ama Lennox Lewis Mike’tan daha iyi.

  Mike Tyson’ı üne kavuşturan ilk raundlarda aldığı inanılmaz nakavtlardı. Bu maçın öncesinde bir programda birbirlerine girmişlerdi. Maç günü ring insanlar tarafından ikiye bölündü. Maç öncesi kavga çıkmasın diye bu maçı Mike’ın sattığına kesinlikle inanmıyorum.

 22. osman diyor ki:

  Ben güreşle uğraşıyorum bokslada ilgilenirim. Gerçek şu ki Mike Tyson rakiplerini küçümseyen bir boksör oldu hep.Karşısına çıkanları 1.2.3. roundlarda devirmeye alışmış bir insan azmanı nesini seviyosunuz bu tecavüzcü psikopatın anlamıyorum.Ama Lewis başka adam kimi nerde devireceğini iyi biliyor.Açık yerlerden direk ve aparkat vuruşlarıyla işi saniyede bitiriyor nasıl nezaman vurduğunu anlayamıyorsunuz bile muhammed aliden sonra boksun adamı bence lewis LENNOX LEWİS

 23. akin kececi diyor ki:

  ßen akın keçeci Mersinde oturuyorum.Bende boksla uğraşıyorum…Bence Mike Tyson a laf atanlar yanlıs yapıorlar çünkü mike tyson dünyanın adamı iron mike adı üstünde o yılların adamı o kadar nakavtı kim yapabilir ki böyle adamlarda baska sorarım size bu arada son macındada yasının geregi yenildi…ßence lenox tam bir acemi Tyson la aynı yasta olsaydı lenoxun yüzünün ifadesini ddüşünemiyorum…Mike tyson diyorum baska bise demiyorum…

 24. lewan kobiaşwili diyor ki:

  tyson bundan sonraki hayatı boyunca hep kafaya maç yapsa alacağı para belli gideceği yer belli ama bu maç ve özellikle dany williams maçında bahisten kazandığı parayı bir ömürboyu maç yapsa hiçbirşekilde kazanma şansı yok bunu bu işin içinde o0lan herkes bilir o yüzden ben tyson un kariyerinin sonunu maddi olarak iyi bir şekilde değerlendiği kanaatini taşıyorum ama zeki,çevik ama ahlaksız bir sporcu.SAYGILAR

 25. mustafa erdi kara diyor ki:

  mıke tyson her akşam videolarını maçlarını izliyorum senin lennox ayenilmeyeceğini herkes biliyor ne sebeple yenildin bilmem ama benim gözümde kazanan sensin o adam boksun ‘b’sini bile bimiyor eğer bende birgün senin gibi profosyönel olursam senin dövüşünü örnek alıp en büyük olmak için mücadele edicem burada boksa karşı hiç ilgi yok doğru düzgün antreman bile yapamıyoruz ama ben yinede çalışıyorum 2 ay kadar sonra ilk maçıma çıkcam ve seni düşünerek dövüşcem inşallah kazanırım ve ilered birgün seninle tanışma fırsatını yakalarım bunu gerçekten ve gönülden istiyorum

 26. isa şahin diyor ki:

  ben boxu çok yakından tanıyan biriyim ve lennox lewis ile mike tyson asla denk tutulamaz tek sorun ne biliyomusunuz mike tysonun müslüman olması mike tyson hapse düşmeseydi ve o kadar olumsuzluk yasamasaydı onu dünyada kımse yenemezdi adam resmen yok edici nakavt kralı bakın bakalım kim üst üstte o kadar maçı nakavtla kazanmış varmı yok o olumsuzluklarda müslüman olduğu için kurulmuş koplolardı ben amerikada 3 yıl las wegas ta yasadım ve maçını izledim o bir yok etme makinası inanın bana tek sorun müslüman olması.saygılar.

 27. mike tyson diyor ki:

  ben isa şahinin yorumu çok beğendim ve kesinlikle katılıyorum mike tyson müslüman olmadan önce o kötü günleri geçirmeden önce lennox la karşılaşsaydı ona 2 ci ravntı asla göstermez ilk ravntta onu nakavt ederdi ama olmadı yinede o tüm dünyanın çok sevdiği bi boksör geçenlerde mençıstır yunantıtlı dünya yıldızı ronaldoya dünyada ençok tanışmak istediğiniz kişi kim diye sordular mike tyson dedi.

 28. erdal diyor ki:

  osman
  Ben güreşle uğraşıyorum bokslada ilgilenirim. Gerçek şu ki Mike Tyson rakiplerini küçümseyen bir boksör oldu hep.Karşısına çıkanları 1.2.3. roundlarda devirmeye alışmış bir insan azmanı nesini seviyosunuz bu tecavüzcü psikopatın anlamıyorum.Ama Lewis başka adam kimi nerde devireceğini iyi biliyor.Açık yerlerden direk ve aparkat vuruşlarıyla işi saniyede bitiriyor nasıl nezaman vurduğunu anlayamıyorsunuz bile muhammed aliden sonra boksun adamı bence lewis LENNOX LEWİS
  SEN NE BİLİYOSUN CAHİL KISKANMA TARİHİN KRALI MYKE TYSON BENDE BOKSCUYUM VE ONUN GİBİ DÖVÜŞÜYORUM KANIN YERDE KALMAYACAK MYKE

 29. murat arslan diyor ki:

  mike tyson şımarık bir insan ve çabuk havalara giren bir tip hızlı koşan atın düşüşü sert oldu bence o kadar adam sporcu değil barlarda discolarda karı kızla yiyip içip sıçan bir tipdi doğru düzgün idmanda yapmayan tembel bir boksör ewet adam hakikaten güçlü levis bi ahmaklık yapıp tyson ‘u yakınına soksaydı gerçekten tyson gibi değil tysonun mazideki rakipleri gibi feci bir şekilde knock out olurdu bu bir gerçek ama levis mütevazi ve akıllı kişiliğiyle bence her zaman örnek alınması gereken bir boksördür önemli olan sadece yumrukları değil aklıda çalıştırmaktır tyson iti öfkeden başka bişey değil lewis teknik insanı o adamı ben muhammed aliye benzetiyorum tysonu boksör olarak görmüyorum o hava ve kuvvetin kendisinde birleştiği bir sokak züppesi sokak dövüşçüsü asla onu gerçek bir sporcu olarak görmedim merhametsiz biri sporcu olamaz lewisi tek geçerim o şov adamı değil o bir boksör

 30. efe reis diyor ki:

  Mike Tyson ‘a boksör bile denemez be kavgacı bi’ tipten fazlası değildi. 5 para etmez ucuz dövüşçüleri knockout edip edip bi’ yerlere geldi. İyi bi’ şovmen olabilir ama kesinlikle boksör değil. Karşısına Evander Holyfield, Lennox Lewis gibi sağlam rakipler çıkınca da afalladı işte gariban. Bi’ Lennox Lewis’in dövüştüklerine bak bi’ Mike Tyson’un… hiçbirşey bilmeden atıp tutuyorsunuz Lennox Lewis boks tarihinin gelmiş geçmiş en muhteşem boksörüdür. Bunu onunla dövüşenler de şamarı yedikten sonra kabul ediyor zaten (Bkz. Klitschko’nun açıklaması)(Bkz. Bizzat Mike Tyson’un maçtan sonraki konuşmaları) hiç değilse Lewis’in üstünlüğünü kabul etti… Lennox Lewis gerçek bir boksör ve sürekli onun knockout tekniklerini inceledim aylarca kesinlikle mükemmel… doğal olarak başarı hep kıskanılır kimisi kıskanıp o seviyeye gelmek ister, çabalar; kimisi o seviyeye gelemeyeceği için pok atmayla yetinir.

 31. Tyson diyor ki:

  Bakın arkadaşlar bir gerçeği atlıyosunuz tyson müslüman oldu hapse girdi eğer öyle bir durum olmasa idi yani adı malik abdüaziz ( MİKE TYSON) ozaman tyson yani boks’ un asi çocuğu yenilmezdi levis yenemezdi tyson borç batağına saplanmaz işine bakar idmanını aksatmaz demir gibi olurdu yani iftira sonucu hapse atılmadan önceki gibi tüm zamanlaraın en büyüğü MİKE TYSON gerisi teferruat
  başka söze gerek yok.

 32. cenk diyor ki:

  mıke tyson 22 yaşında dünya şampiyonu oldu .mıke tysonun gençlik yıllarında lewis ile karşılaşma yapsaydı belkide bugün lewis engelli bir boksör olacaktı.yani mıke tyson lewisi fena halde sakatlardı..çünkü mıke tysonun yumruk gücü 500 kilo ağılrğındaymış..uzmanlarındeyişine göre …

 33. tolga diyor ki:

  bence dunyanın en iyi boksöru bende bi boksörüm o yumruklara iyi dayanmış o taysın o başka o kıral işallah bende onun gibi olurum nedemişler önüne hedefi koymadıkca amaça tez varılamaz

 34. Ali Boztepe diyor ki:

  Mike Tyson’ı küçümseyemem dünya birinciliğine yükselmiş bir boksör.Ama Lennox’a baktığınız zaman 20 yaşındaki lennox ile 30 yaşındaki lennox aynı lennox değil.Lennox Lewis kendini sürekli olarak geliştirmiş bir boksör.Ama mike tyson baktığımız zaman 20 yaşındaki Tyson’la 30 yaşındaki Tyson arasında pek bir fark yok.Her ikisinin boks kariyerine genel anlamda bakıldığı zaman Lennox Lewis çok daha başarılı bir boksör.Tysoncılar bunu neden görmek istemiyorlar anlamıyorum.Eminim Lewis’in yumrukları Tyson’ın yumruklarından çok daha ağırdır.Andrew Golota’yı Lewis saniyeler içinde yatırırken Tyson 2 raundda yatıramadı Golota maçı bıraktı aynı durum holyfield maçları içinde geçerli.O yüzden kimse Mike Tyson’ın,Lennox Lewis den daha iyi olduğunu söylemesin.

 35. önder karadeniz diyor ki:

  ya mike ile lenox u nasıl kıyaslıyosunuz hayretler içersinde okudum ya lenox ekmege agu derken mike WBC WBA WBO kemerlerini almıs IBF le IBO olsa onları da alırdı alayına düz gitmiş adam mike lenoxtan 100 u askın yumruk aldı bumu lenoxun gücü tyson ona saglam ceneye bırak 1 taneyi yarım oturtsa lenox un hayatı kayardı arkadslar gecın bu işleri tyson idolumsun alayına isyann uleynnn

 36. ibrahim diyor ki:

  mike tyson seni çok seviyorum bana antramanlarınıda yaptınız hareketleri gönderirmisiniz.sizin gibi güçlü kaslarımın olmasını istiyorum tenkyu b y by by ı love you

 37. ege diyor ki:

  bende izmirde boksörüm , yaşım 16. ben de aşırı mike tyson hayranıyım. benm bokstaki en büyük idolümdür kendisi. ve de bakıyorumda çogu msj yanlış burda.

  izin verirseniz bir kaç tenesini düzelteyim:

  ” mıke tyson 22 yaşında dünya şampiyonu oldu .mıke tysonun gençlik yıllarında lewis ile karşılaşma yapsaydı belkide bugün lewis engelli bir boksör olacaktı.yani mıke tyson lewisi fena halde sakatlardı..çünkü mıke tysonun yumruk gücü 500 kilo ağılrğındaymış..uzmanlarındeyişine göre ”

  – mike tyson 20 yaşında dünya şampiyonu olarak ,gelmiş geçmiş en genç dünya şampiyonu olan kişidir. ve de normal bir boksör ortalama 400 kg lık yumruk gününe sahiptir ki biz burda tyson dan konusuyoruz ,sizce tyson normal bir boksörmüdür ?? tyson ın yumruk gücü 1,5 tondur..

  ” Mike Tyson’ın maçı satma iddiaları Tyson hayranlarının ortaya attığı bir yalan. Mike Tyson parayla bile olsa öyle bir dayağı kariyeri açısından kabul etmez.

  Lennox Lewis, dünyanın gelmiş geçmiş belki de en büyük boksörüdür. Ne Mike Tyson ne de Muhammed Ali onun sol direk ve özellikle sağ kroşeleri karşısında ayakda durabilir (duramadı da zaten).

  38 Yaşında en büyük 3 kemerin (WBC,IBF,IBO) sahibi olan başka kaç tane boksör var. ”

  – hemen bunuda düzeltmek istiyorum. ali arkadaşım , bir boksör, WBC olmak üzere 2 tane daha dünya şampiyonlugu kemeri alırsa( WBA , WBO , IBO , IBF ) o böksör tartışmasız dünya boks şampiyonu olur , ve de dünyada bunu başarabilen toplamda 9 boksör var. bunlardan biride WBC ,WBA ve IBF kemerlerini alarak dünya tartışmasız boks şampiyonu olan mike tyson dır.

  vede muhammmad ali lewis ile maç yapmamıştır..

 38. ege diyor ki:

  mike tyson ile ilgili birkaç bilgi:

  1. mike tyson a otel çıkışında, 1 i kadın olmak üzere 3 kişi gelir ve imza ister. tyson da imza vermeyince onunla ve dövmeleriyle alay ederler. tyson da 3 kişiyi hastenelik etmiştir. sanırım 2 hafta hastanede yattlar..

  2. mike tyson bir barda kendisini dışarı çıkarmak isteyen 4 bodyguard ı birer vuruşla yere sermiştir.

  3. mike tyson ilk profeyonel hayatında 15 maç yamış ve bunlar sadece toplamda 22 round sürmüştür.

  4. mike tyson ın yumruk gücü tam olarak 1,5 tondur ( en formda oldugu zaman )

  5. japon bilimadamlarına göre tyson ın birine gerilerek çenesine tüm gücü ile vurması , o kişiye 60 km hızla gelen bir kamyonun çarpmasına eşitmiş.

  6. mike tyson ın kariyerinde toplamda 24 tane 1. round da k.o. su vardır.

  7. mike tyson WBC , WBA , IBF kemerlerini alarak , gelmiş geçmiş dünya tartışmasız boks şampiyonu olan 9 kişiden biridir.

  8. mike tyson , peter mcneely ile yaptıgı maçta rakibini 10. saniyede knockdown ederek gelmiş geçmiş en hızlı knockdown yapan boksörü olmuştur.

  9. 2003 yılında cilfford etienne ile yaptıgı maçta rakibini 45. saniyede k.o. ederek gelmiş geçmiş en hızlı k.o. larından birine imza atmıştır.( belki de en hızlısıdır ,ama pek bilgim yok bu konuda. )

  10. mike tyson 13 yaşındayken 90 kiloymuş.

  11. tyson okulda sürekli kavga çıkardıgı için atılmıştır. ve de tyson ı cus amato görerek, tyson ın sadece dövüşmek için yaratılmış biri oldugunu anlamış ve onu boks sprouna sokmuştur.

 39. gerekyok diyor ki:

  tyson 7 saniye nakavt ile gelmiş geçmiş en iyi boksör.hatta gazeteler o maç için 7 saniye geç kalan maçı kaçırdı diye yazmıştı.ayrıca lenox lewis tyson dan birkaç yaş büyüktür.belki bir yaş. tyson ın son açıklamalarında bacağındaki bir kas zedelenmesinden ötürü kroşelerini atamadığını ve eski cesaretinin kalmadığını söylemiştir.tyson o maçta gerçekten dayak yedi.o maçı sabah 6 da izledim.gerçekten dünyam başıma yıkıldı.ammaaaaa tyson box denen bir döğüş varsa bunun ağ babasıdır.ve lenox korkak ördeğin tekidirki tyson kadar sevilmedi.o hep korkak dövüştü.tyson gerçekten boxta tek adam…

 40. [[[MıKe_TySoN]]] diyor ki:

  -öncelikle s.a. – tyson un uzun sureli hayranıyım onun tarzı gibi boxsor bi daha gelmez diyorum ben . ole bi boxsor ki wurdugu yumruk 1ton 900 kilo bunu inanmazsanız arastıra bilirsiniz beyler.mıke tyson bence lennox lewis macında yaslılık sezonuna girdigi için idman ları azalıyor artık eskisi gibi werimli deildi.bide o borc batagına girdigi için macı sattıgınıda dusunuyorum cunku biliyorsunuz ki yenilene daha cok para werilecektir.bide lennox un ardarda yumruk attıktan sonra hafif bir müdahaleyle uzerine yuklen diğinide dünya görmüştür artık.Eğer orada bi neden olmasaydı tyson un yenebilecegini dusunuyorum adam o macta kac yasına geldi artık hareketleri kısıtlanıyor yastan dolayı.o boşu boşu na knock out kralı deil. o yaşayan efsane .cocuklar bunu box ile ugrasan biri olarak fikrim.her turlu boxsor hakkında bilgide almak isterseniz ekleye bilirsiniz msn adresim=(Iron_Turk93@hotmail.com) yanı boş bir kişi deilim inanın adım ogun istanbul turkıye box klubleri turbuwa birincisiyim eklerseniz msn mi resmini bile atabilirim ama onemli olan saglıklı yasam en yakın zamanda bence spora baslayın baslamıyan warsa sigaa içmeyi kondısyon ıcın hepinize by turk kardeslerim:D

 41. [[[MıKe_TySoN]]] diyor ki:

  bide unutmayın ki tyson borc batagı yuzunden kendi kendini batırdı o macı sattıgını bilemem ama inanıyorum ole bişeye

 42. ergun diyor ki:

  Bu maçın bu sonuçla bitmesindeki en önemli neden Lewis’in baştan sonra sarılarak faullü dövüşmesi ve hakemin buna seyirci kalması olmuştur.Tabii diğeri de Mike Tyson’ın bu olası taktiğe yeterli önlem alamamış oluşudur.Dört yıllık hapishane serüveninin ardından Holyfield yenilgileriyle gelen çöküntüden sonra Lennox’a karşı bu sonucu alması sürpriz değildir.Ancak 90 öncesi Tyson Lewis’in hakkından gelebilirdi ki o zamanlar Lewis’in adını duyan bile yoktu.

 43. Ali Boztepe diyor ki:

  Ben burdan ege arkadaşımıza bir cevap vermek istiyorum.Lennox’un, muhammed ali ile hiç maç yapmadığını ben de biliyorum.Ben maç yapmış olsalar idi anlamında yazdım ve de en büyük üç kemeri almayı başaran 9 boksör var demişsiniz olabilir.Benim demek istediğim Lewis 38 yaşındaydı.Tartışmasız ki bu sporda yaşın da büyük bir önemi var.3 kemeri almayı başaran diğer boksörler bu kadar yaşlılarmıydı.Ben bunu demek istedim.Kendileri beni bayağı bi yanlış anlamışlar.

 44. Ali Boztepe diyor ki:

  Burada Lewis hayranı olduğum için demiyorum ama Mike Tyson’ı en büyük olarak görenlerin ve bende onun gibi olucam ya da ben de mike yson gibi dövüşüyorum diyenlerin kusura bakmasınlar ama bi …tan anladıkları yok.Madem kendilerini o kadar iyi görüyorlar Türkiye’de bi ses getirebilsinlerde göreyim.Ancak boş boş konuşuyorlar.

 45. fetih diyor ki:

  ben fetih ben lennox lewis gibi olmak istiorum aslında mike tyson çok güzel boksör ama lennox lewis daha güzel ben box e daha yeni başladım ama şuan 2 altın 1 gümüş madalyalarım war ben lennox lewis in çalış tırmasını isterdim ama ne yazikki olamaz böle bişi ebn lennox lewis çok güel saygılarımmla. :):):):):)

 46. boksör_ümit diyor ki:

  MİKE TYson bana göre fizigi duruşu ve o korku dolu bakışlarıyla Dünya boks tarihinde unutulmaması ve İDÖL alınması gereken biridir . Son maçlarda yenilmesinin tek nedeni var borçlarını kapatmak tır . bunu anlamamak için salak olmak lazım .

 47. bcr diyor ki:

  mike’in en büyük oldugu tescilli bunu aksini kimse idda edemez halada en büyüktür onun ölüsü levisi yener ama tınlamıyo nerden para gelir ona bakıyo maçı sattımı sattı bitti yapıcagı ünvanını yaptı şindi paraya bakar

 48. volkan diyor ki:

  arkadaşlar şunu hepimiz iyi biliyoruz mike gelmiş geçmiş en iyi 4. ağırsiklet şampiyonudur (3 ü ise ali. foreman.frazıer)eğer mike ve lewıs 1987. 8 .9. yıllarında maç yapslardı mike 3. rd ko ile kesin alırdı hele larry holmes maçındaki gibi bir performans çıkarsa ali bile dayanamaz lewis te ki zamana karşı oynadı kazandı .

 49. Kutay diyor ki:

  bakın beyler mike tyson dünyaya gelmis gecmis (bence) en güclü boksör .. ama yaptıgı bazı olumsuzluklar onun en iyi olma gerceğini değiştirmez … lennox levis ‘in tyson u yenmesinin tek nedeni tyson ın yıpranmıs ver antrenmansız olmasıdır boy falan hiç önemli değil … ona bakılırsa ROCKY MARCİANO ‘da Muhammad Ali den kısa ama muhammad ı knockout la devirdi … bi sıralama yapıcak olursanız … EN HIZLI BOKSÖR MUHAMMAD ALİ
  EN GÜÇLÜ BOKSÖR MİKE TYSON
  ÜNVAN OLARAK DA HİÇ YENİLMEYEN TEK BOKSÖR ROCKY MARCİANODUR TYSON HAKKINDA DUYUMLARLA YORUM yapan arkadaslar lütfen bi kez daha arastırın ve özel hayatı ringlere tasımayın . . .

 50. batu diyor ki:

  ben şunu söylemek isterim mike tyson tarihin gelmiş geçmiş en iyi boksörü bu kesinlikle çok güçlü,arkadaşlar hermaçı soluk kestırıyor han gisi böyle onun gibi bi boksör ….

 51. clay diyor ki:

  allah aşkına kutay neler diyosun öyle

  marciano ile alinin maçı gerçek değil marciano boksu 58 yılında bıraktı ali ise 62 yılında başladı
  o maç sadece sanal alemde yapılan iyi bi animasyon video

  biraz araştırarak konuş nolur

  bu arada mike tysonun neden yenildiğini hemen hemen hepimiz biliyoruz

  kondisyonunun yetersiz kalması antrenman eksikliği ve özel nedenler lewisteki istikrarın 3te biri tysonda olsaydı bu kadar kolay yenilmezdi

 52. halit diyor ki:

  arkadaşlar ben tyson’nun ve lewis’in hemen hemen tüm maçlarını izledim tysonun özelliği şu rakibini ilk rauntlar fena pataklıyor ve sersemlettikten sonrada en fazla 3.rauntta nakavt ediyor lewis ise uzun rauntlar kendini riske atmadan dövüşüyordu vitali maçı keza buna örnektir lewis bana göre daha iyi bir boksör çünkü gardını iyi koruyor ve akıllı dövüşüyor buda şu oluyo tysonla gençken karşılaşsaydı sonuç yine tyson için hüsran olurdu

 53. kadir diyor ki:

  arkadaşlar mıke tysonun uzun rauntlara dayanamadığının ispatı 1990 yılında bauster dougles le yaptığı maçtır..izlediyseniz mıke tyson doueglesi nakavta sürüklerken raunt uzadıkça mıke tyson nakavt oluyor..buda mıke tysonun uzun rauntlara dayanamadığının bir göstergesidir..yani kimse tyson 20 yaşında olsaydı falan demesin..çünkü 1990 yılında 20 li yaşlarda idi..:)))

 54. ali baktır diyor ki:

  ben şırnaktan ali 18 yaşındayım amatör boksörüm keşke mike taysonun borçları olmasaydı o zaman lewis lenoxun halini görecektik lewisin halini bile düşünmüyorum box dünyasında üzücü şeyler oldu bana göre mike tayson hala kral

 55. Gokhan Alpan diyor ki:

  Boks sporunda farklı stillerin olduğu apaçık.

  Dikkatlice incelersek mike tyson daha çok yumruklarinin aşırı sert ve oluşundan ötürü güç özelliği yüksek bir boksor diyebiliriz.

  Yumruklarinin aldiği momentum vücut yapısı nedeni ile oldukça yüksek.

  Lennox Lewis ise daha çok dayanıklılık ve esneklik sahibi bir boksordur. Ancak bu onun güçsüz oldugu anlamınada gelmesin.

  Evander holyfield ise mike tyson en formunda oldugu zamanda onu mahvetti.

  Evander ise kesinlikle çok dayanıklı ve güçlü çok sağlam dövüşen bir boksör.

  Burada ortaya çıkan sonuc boks aslinda dayaniklilik,hiz, sabir cesaret ve tekniğe dayalı olmak zorundadir.

  Mike tysonun karşısına çıkan bu iki rakip kesinlikle bu dayaniklilik, hiz, kondüsyon cesaret açısından oldukça kaliteli rakiplerdi ve en nihayetindede tysonu nakavt etmeyi başardılar.

  Özellikle lennox lewis çok esnek ve kıvrak ve dayanıklı bir boksordür.

  Bu iki maçtada asla tysonun kazanabileceği dusunulemezdi.

  Cunku tyson çok duzensiz bir yaşama sahipti.

  Evet yumrukları çok güçlü ancak ortada kaçan noktalardan biri ise tysonun bu duzensiz yaşamı yzünden varolan kısıtlı dövüşme yeteneğinide kısırlaştırmasıdır.

  En unutulmaması gereken ise korku kavramıdır. Tysonun rakiplerinin en büyük handikabı korkaklikti. Psikolojik olarak bu adamin karşısına çıkan rakipler korkuya karşıya koyarmıyorlardı.

  Oysa bir boksörün kesinlikle korku faktörünü alt etmesi gerekir.

  işte bu iki rakip fazlasıyla ve ziyadesiyle cesur rakiplerdi.

  Anlaşılacağı gibi her şey kas gücüyle olmaz her şey kasta bitmez. Yürekle bazen yürekle savaşılır.

 56. FERHAT GENÇ_61 diyor ki:

  slm arkadaşlar ben trabzon arsinden yazıyorum boks zirveye mike tyson la yükselmiştir boks bu adama yakışıyor hiç bir maç mike tyson nın maçı gibi zevk vermiyor şimdiki olan maçlara bak insan izlerken boks tan nefret ediyor ama mike tyson nın maçları böylemiydi onu izlemek için sabah namazı kalkmaz tyson nın maçlarını izlerdik sabahın erkeninde kim nederse desin boks deyince akla mike tyson geliyor saygılarla

 57. HaLiL Çelik diyor ki:

  Mike Tyson belqeselinde dedi Dünyanın qelmi$ qeçmi$ en ii boksörü Muhammed ALi bi insan qöremediqine vuramaz Tysonda aliye vuramaz Ali onu Foremanı nası nakavt ettiyse öyle nakavt ederdi tyson aynı dönem boksörleri olsalardı bende tyson severim onu idol olarak qörürüm ama TheGreatofall time ALi,,

 58. mikail diyor ki:

  arkadaslar mike tyson maçi satmadi ayrica boyla falanda alakasi yok mike tyson conferancta lewis ile dovusmek istedi ortaligi karistirdi sonra hapse gitti hapis yuzunden antrenman alamadi lewis ise antrenmanliydi antrenmansizdi tyson ondan kazanamadi.

 59. HAKAN SOYAK dadaş diyor ki:

  tüm yorumları okudumda ağzı olan konuşmuş bılende bılmeyende sız bıkere bokstan anlasaydınız mıke tysonla diğer boksorlerı bır tutmazdınız mıke tyson dunyada esı olmayan bır boksor nakavt kralı bıleği bukulmeyen tek boksor mıke tysondan buyugu yok neymış efendım lenıx e yenılmış kardesım o adam tysonun en yorgun ölü halınıyendı yınede zar zor dusure bıldı hıc yırmı yasında bır gencle 40 yasındakı adam bır olurmu beynınız bu kadar sarj edıyor ıste arastırın sorun tysonun gecmısıne bır bakın gorun tyson kımmış neymiş tarıhe adını altın harflerle yazdırdı muhammed alı bıle onun elıne su dokemez tyson ıyıkı varsın dadaş hakan

 60. HAKAN SOYAK dadaş diyor ki:

  bizim ınsanımızın kalbı haın kıskanç sınan şamıl sam gıbı dunya boksorunu bıle ulkemızde cekemedıler türkün gercek gucuıydu sınan cok gormuyorum turkıyede kımse pek bokstan anlamaz anlayanlar zaten sınanın yanındaydı sınan samıl samın en buyuk hatası gelıp turkıyede mac yapması oldu sınan samıl sam senı cok sevıyoruz sen mıke tyson gıbı dunya kralı ve devının ovgusune layık olmuş bır boksorsun sevgıler selamlar sınan abıme

 61. murat diyor ki:

  dünyada hayran oldugum tek kişi mike ytson yenildigi maçda bile hayranlıgım bittmedi yenmekde var yenilmekde adamı saftışı bırakmak için ellinden gelini yaptılar olsun ne yaparlarsa yapsınlar sen baş taçısın bizim gönümüzde

 62. Klitsch-K.O diyor ki:

  Çok eski ama yie gezmişken yaızyım bir yorum, burda bu sporu yakındna takip eden biri olarak, Dadaş !!! tyson dan başka bi boksör tanımadığın için onu körü körüne savunmuşsun tıpkı diğer bokstan anlamıyan arkadaşlar gibi, ayrıca buraya boksör olduğunu belirterek yorum yapan arkadaşalr, boksör olmanız hiçbirşey ifade etmez, size boks salonlarında tyson ve lewisin biyografilerini öğretmiyorlar.
  Hata 1: Tyson Lewis ile gençlik dönemlerinde karşılaşsaymış tyson lewisi sakaltlarmış, buna ancak kahkaha atarm ben, tyson kimi sakatlamış ki bugüne kadar efsane boksör lennıx lewisi sakatlasın, siz her pata küte maç yapanı iyi sanıyorsunuz, Tysonun Lewisten daha iyi olduğuna dair en ufak bri kanıtımız yok, ama Lewis için var, bu maçı geçin ok tysıon eski tyson değildi, fakat Lewis Tysonu ko eden Holyfield ı yenmiş bri adam, o yüzden susun burda, saçmalamayın !!!
  Hata 2. Tyson yaşlamışmış …, aralarınd asadece bri yaş fark var, tyson sadece boks hayatını bitirmişti
  Hata 3. Ben boksörüm ben bokstan anlıyorum… arkadaşlar o dandik boks salonlarında kum torbasına iki yumruk atmaklla siz dünya profesyonel boks hakkınd auzman olduğunuzu mu sanıyorsunuz, ne alakası var ?
  Boks bilgisine çok güvenen arkadaşlar buyrun http://onikinciraund.blogspot.com/
  Ben ordayım

 63. okan diyor ki:

  mike tyson 1.5 ton çakmış nasıl oluoya bu demektirki suratına 80 km hızla gelen mustang çarpması gibi olur
  veya bu adam gerrilip gerilip bi gamyona yumruk atsa gamyon takla atar

 64. ayhan danişmant diyor ki:

  arkadaşlar…..ben boksu biliyorum ben bokstan anlıyorum cart curt yapmayın..boks televizyon da izlenerek bilinmez..yaşamayan bilemez..lewiz le tyson ın maçını bdaha izleyin baştan bakalım ne görceksiniz.lewisin gözlerindeki korku surat şeklinden anlaşılıyo ve tyson zaten onu bi kaç raunt canını yakıyo.tyson saldırgan bi pitbull gibi dövüşüyo.onun bel hareketlerini giriş çıkışlarını kolay kolay yapabilen var mi..yumruğuğun gelişini bekleyipte o iskivleri yapmak yürek ister .boks erkek adam işi..kırışıcan dövüşücen hep korkak bi kedi gibi kaçarak dövüşürsen nerde kaldı o maç zevki..tribün heycanı ..tyson tribüne en iyi şekilde hizmet etti hep ve belliki tysonın kondüsyonu hiç tokru .eğer olsay dıki eminim lewisi yenemeyebilir çünkü boy avantajı falan filan lewis daha üstün..ama eminim şartlar eşit olsa TYSON I TEK GEÇERİM…..v tyson a laf edenler önce adam olun ..erkekliğin %95 i kaçmak lafını duydunuz diye kaçmayı adamlık sanmayın ..lewise baksanıza dövüşmekten değil kaçmaktan yorulmuş

 65. muhammed ali diyor ki:

  saçmalamayın dünyada tek bir şampiyon var oda muhammed ali clay şerefli, onurlu ,düzgün – kumar için maç satmicak kadar şerefli , pis işlere el uzatmicak kadar düzgün,onuru için dövüşen bir adam , adı bile yeter , ayakdansları , hızlı ve sert yumruklarından dolayı karşısına çıkacak rakip yoktuuuuuuuuuuuuuu.!

 66. be real diyor ki:

  arkadaşlar burdakilerin çoğu boş konuşmuş.
  1-) bir kere mike tyson maçı falan satmadı ringe çıkıp tüm gücünü koydu.
  2-) tysonla lewisi kıyaslayacak olursak size şöyle açıklayayım mike tysonun en formda olduğu dönem 1985-1990 arasıydı bu dönemde mike tysonın karşısına değil lewis muhammad ali bile gelse yıkamazdı ama tysonun şöyle bir kötü özelliği vardı disiplinli olmaması. Bu disiplinsizliğe birde mike tysonun antrenörü olan kevin rooneyden ayrılmasıda eklenince tyson ilk mağlubiyetini 1990da almış oldu. tyson 1990da douglasla yaptığı maça neredeyse hiç hazırlanmadı ve bu yüzden kaybetti. holyfieldı yenememesinin ise bir kaç sebebi var birinci tyson hapisten yeni çıkmıştı ayrıca holyfiedla yapacağı maça kadar olan tüm maçları en fazla 3 raunt sürmüştü (düşünün tysonun gücünü) ayrıca holyfied ilk maçta tysona sürekli kafa atmıştı hatta o maçta tyson holyfieddan adam gibi bir yumruk almamasına rağmen kaşı açılmıştı. ikinci maçta ise tyson holyfiedı yenecekti hatta 3. rauntta holyfieldı attığı darbelerle iyice köşeye sıkıştırmıştı ama o maçta holyfield sürekli kafa atıyordu ve tysonun yine bu yüzden durup duruken kaşı açılmıştı ve tyson o sinirle holyfiedın kulağını iki defa ısırdı.
  3-) lennox lewisse yaşlandıkça formu arttı özellikle 1995 den sonra formunda artış oldu hatta tyson karşısındaki lewis belkide en formda lewisdi. şunuda belirtiyim o lewis 1985-1990 arasındaki tysonla maç yapsa tyson onu çok rahat yenerdi

Leave a Reply