Nasıl Olunur” Türkiye’deki en nadide insanların, o imrendiğimiz yerlere nasıl geldiğini en samimi kelimelerle anlattıkları podcast. Heveslendirici, umut veren sesiyle Nilay Örnek merak ettiklerimizi soruyor, gülüyor, öğreniyor.

Çalışırken, yürürken, işten gelirken dinleyip, her bölüm bittiğinde, kanıma “Ne kadar az şey başardım” hormonu pompalanmasına neden olan, iyi niyetli, azimli, dürüst, üretgen bir insan olabilmek için gaza getiren bir podcast.

Hedefleri olan, bir şeyler başarmak isteyen, anlam arayan, kısacası hayatla derdi olan herkesi doyurabilecek hikayeler dinleyeceksiniz. Farklı bir dünya görüşü, harika bir yöntem, acayip bir güç ya da bir yeni bir fikir bulabilirsiniz. Durdurup o “Aman Yarabbi!” dedirten cümleleri tekrar dinlemek isteyebilirsiniz, telaşlanmayın, normal bir yan etki.

Çocukluklarına, gündelik meşgalelerine, tutkularına, meraklarına ortak oldum, hayatlarındaki ince detayları gülümseyerek dinledim ve çok keyif aldım. Serdar Kuzuloğlu, Selçuk Şirin, Bekir Ağırdır, Can Gürses, Serdar Erener, Yekta Kopan, Murathan Mungan, Harun Tekin, Bager Akbay ve niceleri…

Başta Nilay Örnek’e ve konuk olan o güzel insanlara, hayatıma kattıkları sonsuz ilham için teşekkür ederim.

100. bölümde –ilk bölümün konuğuSerdar Kuzuloğlu‘nun sesini “Bitiyor mu?” korkusuyla dinledim. Neyse ki korkulan olmadı. Meğer roller değişmiş ve konuk Nilay Örnek‘miş. Bu yukarıda tariflemekte zorlandığım güzellikteki podcast için “Nasıl Olunur” yapmışlar. Fiyuuu…

Podcast dinlediğiniz her yerde “Nasıl Olunur“u bulabilirsiniz. Ya da tüm bölümleri arka arkaya, saatlerce, hiç kesmeden, bir güzel insandan diğerine geçerekten Youtube üzerinden de dinleyebilirsiniz.


Eğer bu ya da benzer konularda sormak istedikleriniz olursa bana her zaman Linkedin'den ya da x/anafikir'den ulaşabilirsiniz.

Alttaki forma e-mail adresinizi girerseniz haftalık bültene kayıt olabilirsiniz.

Kategoriler: Fikir